فرمت ورد:پایان نامه ارشد رشته برق الکترونیک: طراحی و پیاده سازی قرآن دیجیتال جیبی با ترجمه ها و تفاسیر

دانلود پایان نامه

با عنوان : طراحی و پیاده سازی قرآن دیجیتال جیبی با ترجمه ها و تفاسیر

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

طراحی و پیاده سازی قرآن دیجیتال جیبی با ترجمه ها و تفاسیر

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

چکیده

هدف از این پایان نامه طراحی و پیاده سازی یک دستگاه قرآن دیجیتال جیبی می باشد که شامل ترجمه به زبان های مختلف به همراه تفاسیر قرآن مجید و صوت دلنشین آیات قرآن می باشد. این دستگاه در واقع یک کتاب الکترونیکی می باشد که مزین به کلام خداست. برای طراحی قسمت اول این دستگاه از یک حافظه 512 مگابایتی بهره گیری شده به همراه آی سی ATMega128 از خانواده AVR که به عنوان قسمت کنترلی متون و صفحه نمایش و کلیدها طراحی شده می باشد. برای نمایش آیات از یک صفحه نمایش رنگی موبایل بهره گیری گردیده می باشد. در قسمت دوم این دستگاه از یک تراشه DSP به همراه آی سی حافظه 512 مگابایتی برای ذخیره و پخش صوت قرآن کریم بهره گیری شده می باشد که این تراشه سازگار با Motorola 56k می باشد و قابلیت اتصال به USB2.0 و MMC را دارد و نیز برای ذخیره سازی صوت از استاندارد FAT بهره گیری گردیده می باشد. برای راه اندازه صفحه نمایش دسترسی به هیچ راهنمایی نداشتیم پس یک Logic Analyzer چند کاناله جهت مهندسی معکوس به دست آوردن پروتکل ارتباطی نمایشگر طراحی کردیم.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

امید می باشد که توانسته باشیم گامی هرچند کوچک برای خدمت به کشور عزیزمان ایران انجام دهیم.

مقدمه

در این پایان نامه کوشش شده می باشد کتاب مبارک و مقدس «قرآن کریم» را به صورت یک کتاب الکترونیکی جیبی به همراه ترجمه و تفاسیر و صوت دلنشینش در یک حجم کوچک به اندازه قرآن جیبی طراحی و پیاده سازی کرده و معضلات و موانعی را که برای طراحی این سری از لوازم الکترونیکی برای ارائه به بازار هست مطالعه گردد.

همان گونه که می دانیم امروزه بهره گیری از کتاب های الکترونیکی در جوامع پیشرفته فراوان شده می باشد. لفظ e-BOOK یا کتاب الکترونیکی به دستگاهی گفته می گردد که بتواند مجموعه ای از چند جلد کتاب را در خود جای دهد تا بهره گیری کننده بتواند در هر زمان و مکان به آن دسترسی داشته باشد و نیز به صورت جیبی و قابل حمل باشد. در جوامع شرقی کشورهایی نظیر چین، ژاپن، مالزی، کره و… شروع به ساخت این چنین دستگاه هایی کرده اند، هرچند تولیدات سایرین از نظر کیفیت قابل مقایسه با ژاپن نیست. در کشور ما هنوز اقدام حائز اهمیتی در جهت طراحی و تولید این محصولات صورت نگرفته می باشد.

در حال حاضر چیزی که ساخت داخل باشد و بتوان به آن e-BOOK گفت، وجود ندارد آن چیز که هست دستگاه های MP3 و MP4 می باشند که می توان فایل صوتی و تصویری را با در نظر داشتن ظرفیت آنها در این دستگاه ها گنجاند که متاسفانه این ها نیز ساخت داخل نمی باشند.

کوشش کردیم با در نظر داشتن مطالب ذکر گردیده کتابی الکترونیکی طراحی کنیم که حجم قابل توجهی از اطلاعات را در خود جای دهد و با تکنولوژی روز همگام باشد. توسعه و تغییرات آن در زمان محدود امکان پذیر باشد و تولیدش از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد و چه از نظر هزینه و چه از نظر کیفیت بهینه سازیش ممکن باشد، تا بتوانیم از خروج مبالغی ارز از کشور (برای خرید این دستگاه ها) تا حدودی جلوگیری کنیم.

تصمیم گرفتیم اولین کتابی که در این سیستم گنجانده می گردد زیباترین باشد و دلنشین ترین آوا را داشته باشد تا زیبایی کار را با آن تضمین کنیم و چیزی غیر از کلام خدایی که ما را دوست دارد نیافتیم، خدایی که می گوید: «لو علم المدبرون کیف إشتیاقی بهم لماتوا شوقا».

فصل اول: کلیات

1-1- هدف

هدف ما از انجام این پروژه و نوشتن این پایان نامه، طراحی و ساخت یک کتاب الکترونیکی جیبی می باشد. قصد ما از طراحی این سیستم مطالعه عملی و علمی ساختار تکنولوژی های روز بازار راجع به E-BOOK هاست. اینکه چگونگی برنامه نویسی و راه اندازی و طراحی سخت افزار این تکنولوژی ها را به صورت عملی بیازماییم و اینکه تشخیص دهیم که تراشه های موجود کدام برای این طراحی مناسب تر می باشد.

2-1- پیشینه کار و پژوهش

دستگاه های این چنین با عنوان e-QURAN در کارخانه های زیادی مانند IMEX کره، Caravan Global Business چین، ALIGRA TECH CORP کره و کارخانه هایی از کشور مالزی ساخته شده اند، در این طراحی ها اغلب از یک حافظه با ظرفیت های مختلف بعلاوه یک تراشه DSP بهره گیری شده می باشد که بعضی از DSP در کنار یک هسته میکروکنترلری Z80 و بعضی دیگر در کنار هسته میکروکنترلری ARM می باشند. هریک از این سازنده ها از تراشه های حافظه مختلفی بهره گیری کرده اند که از آن جمله می توان به Samsung , Toshiba , Hynix تصریح نمود. معمولا در این نوع ها صفحه نمایش انتخاب شده در ابعاد بزرگتر و تک رنگ می باشد. البته بعضی سازنده ها اوقات شرعی و قبله کشورهای مختلف را نیز همراه با متن قرآن و ترجمه ها در سیستم هایشان گنجانده اند.

تعداد صفحه : 251

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید