دانلود فایل پایان نامه : پایان نامه ارشد رشته برق الکترونیک: کاربرد شبکه های عصبی در پنهان شکنی تصاویر

دانلود پایان نامه

با عنوان : کاربرد شبکه های عصبی در پنهان شکنی تصاویر

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار براي دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

کاربرد شبکه هاي عصبی در پنهان شکنی تصاویر

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

چکیده:

آن چیز که پیش رو دارید مطالعه پنهان نگاري تصاویر و همچنین مبحث پنهان شکنی با بهره گیری از شبکه هاي عصبی میباشد. پنهان نگاري هنر ارتباط پنهانی به وسیله قرار دادن پیام در یک رسانه پوششی با کمترین تغییر قابل درك و پنهانشکنی هنر کشف حضور اطلاعات می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

از ویژگی هاي سیستم نهان نگارمیتوان به شفافیت، پایداري، نرخ داده، امنیت و… تصریح نمود که بسته به نیازهاي سیستم طراحی بر اساس این ویژگیها انجام میشود.

به گونه کلی الگوریتم هاي پنهان نگاري از فضاي مکانی یا فضاي تبدیل بهره گیری می کنند و در هر کدام از این فضاها به شیوه هاي گوناگونی می توان داده ها را پنهان نمود. ازالگوریتم هاي اولیه نهان نگاري روش LSB می باشد که بیتهاي پیام در کم ارزشترین بیت هر پیکسل سیگنال پوشش قرار میگیرند و براي پنهان نگاري در حوزه تبدیل نیز تبدیلاتDFT(Discrete Fourier Transform ،  DCT(Discrete Cosine Transform و DWT(Discrete Wavelet Transform و همچنین تبدیل هاي چند دقته جداناپذیر مانند Ridgelet و Curvelet و Contourlet وجود دارند.

در مبحث تحلیل نهان نگاره نیز تحلیلها به دو دسته ي کلی مبتنی بر الگوریتم هاي خاص و تحلیل هاي مستقل از الگوریتم تقسیم میشوند. از روشهاي آموزش ماشین براي پنهان شکنی میتوان روشهاي مبتنی برشبکه هاي عصبی (NN) و ماشینهاي بردار پشتیبان (SVM) را نام برد.

مقدمه:

امروزه مبحث امنیت انتقال اطلاعات، از مسائل مهم در تبادل اطلاعات محرمانه می باشد. در این راستا روش هاي رمزنگاري و پنهان نگاري و همچنین شیوه هاي نفوذ مختلف به گونه گسترده توجه پژوهشگران را جلب نموده می باشد. اگرچه بهره گیری از روشهاي رمزنگاري توانسته تا حدي جوابگوي نیازها در زمینهي امنیت اطلاعات باشد اما وضوح این ارتباط زمینه ساز معضلات دیگري می باشد. هدف پنهان نگاري، مخفی کردن پیام به گونه اي می باشد که حتی وجود پیام نیز محسوس نبوده و تشخیص وجود آن خود مستلزم بکارگیري روشهاي علمی میباشد.

در این سمینار به روشهاي گوناگون پنهان نگاري و پنهان شکنی تصاویر میپردازیم. پس از مطالعه ویژگیهاي سیستمهاي نهان نگاري و طراحی با در نظر داشتن ویژگیهاي مورد نظر در فصل اول، در فصل دوم به روش هاي نخستین استگانوگرافی تصویر مانند LSB و چند روش جدید استگانوگرافی تصریح شده می باشد. فصل سوم به معرفی و مقایسۀ روشهاي نهان نگاري در حوزه هاي مختلف تبدیل مانند DCT، Contourlet و Wavelet و… پرداخته و در نهایت در فصل چهارم پنهان شکنی با شبکه هاي عصبی مصنوعی به اختصار اظهار شده می باشد.

فصل اول

مبانی و کاربردهاي پنهان نگاري

1-1- پنهان نگاري

Steganography متشکل از دو کلمه یونانی stego به معناي مخفی و graphos به معناي نوشته که با هم معنی نوشته ي مخفی را تداعی می کنند. در واقع پنهان نگاري یا استگانوگرافی هنر برقراري ارتباط پنهانی می باشد و هدف آن پنهان کردن ارتباط به وسیله قرار دادن پیام در یک رسانه پوششی می باشد، به گونه اي که امکان استخراج نبوده و نتوان موجودیت پیام پنهان در رسانه را عیان ساخت. اطلاعات یا پیام محرمانه ممکن می باشد تصویر، متن، صدا و یا هر داده دیجیتالی دیگر باشد. به اطلاعات میزبان که داده محرمانه در آن مخفی می گردد، اطلاعات پوشش گفته می گردد. اگر اطلاعات پوشش تصویر باشد به آن تصویر پوششی یا میزبان گفته می گردد و به تصویر حاصل از استگانوگرافی، تصویر استگو گفته می گردد.

تعداد صفحه : 54

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید