دانلود فایل پژوهش: پایان نامه ارشد رشته برق قدرت: ارایه الگوریتم نوینی جهت بهبود هماهنگی حفاظتی در شبکه توزیع

دانلود پایان نامه

با عنوان : ارایه الگوریتم نوینی جهت بهبود هماهنگی حفاظتی در شبکه توزیع با حضور منابع تولید پراکنده

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” پایان نامه براي دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

ارایه الگوریتم نوینی جهت بهبود هماهنگی حفاظتی در شبکه توزیع با حضور منابع تولید پراکنده

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکيده:

از مزايای منابع توليد پراکنده (DG) در شبكه هاي توزيع مي توان به كاهش تلفات سيستم، بهبود پروفيل ولتاژ، بهبود قابليت اطمينان و به تعويق انداختن سرمايه گذاري براي توسعه شبكه نام برد. از طرف ديگر از پيچيده تر شدن حفاظت و كنترل سيستم توزيع، عدم قطعيت در شرايط بهر هبرداري و مالكيت خصوصي DG كه باعث پيچيده شدن هماهنگي بين DG هاي خصوصي با يكديگر و با شبكه شده می باشد، به عنوان اشكالات نفوذ DG در شبكه هاي توزيع نام برد. يکی از مهم ترين تاثيرات توليد پراکنده، اثر گذاری آن بر روی حفاظت سيستم توزيع می باشد.

به گونه كلي مشكلات ايجاد شده توسط منابع توليد پراكنده براي حفاظت شبكه هاي توزيع عبارتند از: تريپ اشتباه فيدرها، تريپ اشتباه واحدهاي توليدي، كور شدن حفاظت، افزايش و كاهش سطح اتصال كوتاه، جزيره اي شدن ناخواسته، جلوگيري از بازبست اتوماتيك و بازبست غير سنكرون.

ظهور اين مشكلات به مشخصات شبكه و منابع توليد پراكنده بستگي دارد و در اكثر مواقع براي جلوگيري از آن بايد حفاظت شبكه به كلي تغيير كند. اين تغيير طرح حفاظتي ممكن می باشد بسيار پيچيده باشد، چرا كه بايد كل سيستم، مانند شبكه و DG مدل شوند، به طوري كه تصور بهترين طرح حفاظتي هنوز بسيار دور از دسترس می باشد.

در اين پايان نامه آغاز تعاريف مختلف توليد پراكنده در استانداردها و كشورهاي مختلف آورده شده می باشد. مزاياي فني و اقتصادي بهره گیری از توليد پراكنده مورد ارزيابي قرار گرفته و تكنولوژي هاي مختلف توليد پراكنده توضيح داده می گردد. و تأثيرات مخربي را كه بر روي سيستم توزيع مي گذارد معرفي مي گردد. در ادامه به تفصيل درمورد چگونگي حفاظت سيستم هاي شعاعي (سنتي) و تجهيزات اصلي حفاظتي مورد بهره گیری در آنها توضيح داده مي گردد. چگونگي و اصول هماهنگي حفاظتي اين تجهيزات در شبكه بيان شده می باشد. تأثيرات توليد پراكنده برروي حفاظت سيستم توزيع مورد ارزيابي قرارمي گيرد. در انتها به معرفي الگوريتم پيشنهادي و نقشي كه در بهبود هماهنگي حفاظتي سيستم در حضور توليد پراكنده ايفا مي كند پرداخته مي گردد. و نتايج شبيه سازي پياده سازي الگوريتم بر روي شبكه نمونه آورده مي گردد و با نتايج شبيه سازي بدون پياده سازي الگوريتم جديد مقايسه مي گردد و نتايج مورد نظر اخذ می گردد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

مقدمه:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

طرح مباحث زيست محيطي و بحران نفتي ناشي از وقايع سياسي در خاورميانه در سالهاي دهه 1970 به همراه تغييرات در اقتصاد جهاني، منجر به كاهش نرخ رشد مصرف انرژي الكتريكي از 6 – 7% به 1/6 – 3% در دهه 1980ميلادي گردید. به دنبال كاهش تقاضا، افزايش ب يرويه هزينه هاي انتقال و توزيع انرژي از 25% به حدود 15% از هزينه توليد، دغدغه هاي عمومي براي سلامت محيط زيست، دستيابي به تكنولوژي هاي پيشرفته و پذيرش تغييرات در شبكه ها، واحدهاي كوچك توليد پراكنده حتي با ظرفيت يك كيلووات را وارد بازار رقابتي توليد و توزيع انرژي الكتريكي نمود. در حال حاضر صنعت برق در دنيا دستخوش يك سري تغييرات ساختاري و كلي به مقصود دستيابي همزمان و دسترسي همه جانبه به شبكه برق و همچنين بهره گیری از مزاياي توليد پراكنده شده می باشد. سالها پيش از اين، برق تنها درنيروگاههاي بزرگ توليد مي گردید اما امروزه توليد و مصرف در يك فضاي رقابتي با يكديگر قرار گرفته اند.

اكنون در آغاز قرن 21، طریقه رو به رشد خصوصي سازي، الزامات مربوط به تأمين انرژي مطئمن با كيفيت بالا و هزينه هاي سنگين احداث و نگهداري شبكه هاي انتقال و توزيع و تلفات زياد در آنها، بار ديگر كارشناسان صنعت برق را متوجه توليد انرژي برق به صورت پراكنده كرده می باشد.

به گونه كلي توليد پراكنده گزينه مناسبي براي بهبود كيفيت توان، كاهش تلفات و آلودگي هاي زيست محيطي، اصلاح پروفيل ولتاژ و به گونه كلي افزايش بازدهي طریقه توليد انرژي مي باشد. از طرف ديگر از پيچيده شدن شبکه و ضرورت توسعه سيستم حفاظت و همچنين پيچيده شدن بهره برداري و کنترل شبکه به عنوان اشكالات نفوذ DG در شبكه هاي توزيع مي توان نام برد. يکي از مهم ترين تاثيرات توليد پراکنده، اثر گذاري آن بر روي حفاظت سيستم توزيع مي باشد.

به گونه كلي مشكلات ايجاد شده توسط منابع توليد پراكنده براي حفاظت شبكه هاي توزيع عبارتند از: تريپ اشتباه فيدرها، تريپ اشتباه واحدهاي توليدي، كور شدن حفاظت ، افزايش و كاهش سطح اتصال كوتاه، جزيره اي شدن ناخواسته، جلوگيري از بازبست اتوماتيك و بازبست غير سنكرون.

تعداد صفحه : 124

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید