فایل تحقیق : پایان نامه ارشد رشته برق قدرت: استفاده از شبکه عصبی برای تخصیص تلفات در شبکه های قدرت

دانلود پایان نامه

با عنوان : بهره گیری از شبکه عصبی برای تخصیص تلفات در شبکه های قدرت

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

بهره گیری از شبکه عصبی برای تخصیص تلفات در شبکه های قدرت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

یکی از مباحث اساسی که همزمان با معرفی تجدید ساختار در صنعت برق مطرح می باشد تخصیص هزینه و تعیین سهم بازیگران یک سیستم از کل هزینه های آن می باشد. در این بین یکی از هزینه های تحمیلی در حوزه بهره برداری، هزینه تلفات می باشد به طوری که تلفات در شبکه برق بایستی بین شرکت کنندگان در بازار برق به صورت عادلانه تقسیم گردد.

در این پایان نامه روش های تخصیص تلفات در سیستم های قدرت مورد مطالعه قرار گرفته و با ارائه الگوریتمی مبتنی بر شبکه عصبی برای تعیین میزان سهم تلفات هریک از مولفه های بازار نظیر شرکت های تولید و مصرف کنندگان عمده پیشنهاد شده می باشد.

در این پایان نامه با بهره گیری از پخش بار، سهم تلفاتی هر باس از روش Z-Bus تعیین شده و با بهره گیری از شبکه عصبی آموزش یافته مقدار سهم تلفاتی محاسبه و با مقدار سهم تلفاتی محاسبه شده از پخش بار مقایسه شده می باشد.

سپس دو شبکه تست 5 باسه و 30 باسه IEEE را مطالعه و مطالعه نموده و محاسبه سهم تلفاتی هر باس از دو روش مذکور مقایسه و میزان خطا تعیین شده می باشد. در انتهای یک مطالعه موردی از شبکه واقعی 400 کیلوولت برق ایران آورده شده و سهم تلفاتی پیک بار چهار فصل با در نظر گرفتن ساعت پیک در بازه چهار ماهه تعیین گردیده می باشد.

مقدمه

در سیستم های قدرت همواره درصدی از توان انتقالی از شبکه تلف می گردد که عوامل متعددی در ایجاد آن موثر می باشند. در سیستم های قدرت سنتی با ساختار یکپارچه، تمامی کوشش ها در جهت حداقل کردن تلفات شبکه بود و از دید هزینه ها، کل هزینه تلفات نهایی با سایر هزینه های تولید و انتقال جمع شده و هزینه کل بهره برداری از شبکه را تشکیل می داد. اما در سیستم های قدرت تجدید ساختار شده، هریک از اجزای سیستم، دارای شخصیت حقوقی مجزا می باشد و لذا از دید درآمد و هزینه ها مستقل می باشد. پس تعیین سهم آنها در هر مورد از هزینه های جمعی شبکه مانند تلفات، اجتناب ناپذیر می باشد. به اظهار دیگر در سیستم های قدرت تجدید ساختار شده، فارغ از بحث بهینه بودن تلفات، همواره سوال جدی دیگری به این شکل مطرح می باشد که هریک از شرکت های تشکیل دهنده بازار برق، بایستی چه سهمی از کل هزینه تلفات را پرداخت نماید؟

لذا بحث تخصیص تلفات از نظر شفافیت طریقه بازگشت هزینه تلفات انرژی به آژانس های خریدار و فروشنده مهم می باشد. البته در بازارهای مبتنی بر قرارداد، تخصیص تلفات یک پیش شرط الزامی برای برنامه ریزی مناسب تولید می باشد. در بعضی از کشورها بهره بردار مستقل سیستم با انتخاب تعدادی از ژنراتورها مسئولیت جبران تلفات را برعهده می گیرد و سپس با بهره گیری از روش های تخصیص هزینه تلفات، بهای آن را از کابران سیستم انتقال دریافت می نماید. همچنین ارائه این سرویس جانبی در بعضی از بازارها به وسیله شرکت کننده ثالثی در بازار فراهم می گردد، اما آن چیز که که مهم می باشد، تعیین درصد سهم تلفاتی می باشد که از سوی بازار بر عهده یک کاربر معین قرار داده می گردد که کاربر بایستی در قبال جبران سهم تلفاتش از سوی بازار، هزینه آن را پرداخت نماید.

در فصل اول کلیات بحث تخصیص و اهداف پایان نامه ذکر گردیده می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

در فصل دوم آغاز به صورت اختصار مروری بر مفاهیم بازار برق و معضلات بهره برداری در آن خواهد گردید. در ادامه فصل روش های موجود تخصیص تلفات مطالعه شده و مزایا و معایب هر روش اظهار شده می باشد.

در فصل سوم روش پیشنهادی برای تخصیص تلفات ارائه شده می باشد در این فصل روش مورد نظر جهت تخصیص تلفات که روش Z-BUS بوده ذکر و در پایان الگوریتم پیشنهادی اظهار شده می باشد.

در فصل چهارم نتایج مطالعات عددی و شبیه سازی ارائه شده می باشد. در ادامه فصل آغاز الگوی اطلاعات بار برای شبکه تست 5 باسه و 30 باسه IEEE با در نظر داشتن الگوریتم پیشنهادی در فصل قبل ارائه می گردد. سپس نتایج داده ها در شبکه عصبی با تحلیل داده ها و منحنی های مربوطه آورده شده و میزان خطا تعیین شده می باشد.

در فصل پنجم نتیجه گیری و پیشنهادهایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی مطرح شده می باشد.

تعداد صفحه : 139

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید