جدید: پایان نامه ارشد رشته برق: قوانین هدایت برای اهداف مانور پذیر با استفاده از سیستم های هوشمند

دانلود پایان نامه
شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

با عنوان : قوانین هدایت برای اهداف مانور پذیر با بهره گیری از سیستم های هوشمند (فازی) و کنترل کلاسیک

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

گروه مهندسی برق گرایش کنترل

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

سمینار کارشناسی ارشد

عنوان:

قوانین هدایت برای اهداف مانورپذیر با بهره گیری از سیستم های هوشمند (فازی) و کنترل کلاسیک

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

در این سمینار کوشش داریم به مطالعه انواع روش های هدایت کلاسیک و هوشمند فازی موشک ضدهوائی بپردازیم. آغاز به مطالعه انواع روش های کلاسیک می پردازیم و روش هدایت خط دید و روش هدایت تناسبی را توضیح می دهیم و مزایا و معایب آنها را تجزیه و تحلیل می کنیم. در ادامه به مطالعه دو نوع از هدایت فازی می پردازیم. در روش اول کوشش می کنیم با بهره گیری از ترکیب فازی هدایت های کلاسیک متناسب و متناسب افزوده و بنگ بنگ، یک روش هدایت بسازیم که مزیت های این روش ها را باهم جمع کند. در روش دوم با بهره گیری از مدل فازی T-S برای سناریوی درگیری، برای آن یک کنترل کننده فازی پایدار و مقاوم در برابر مانور هدف بسازیم. در نهایت نیز این روش های فازی را با بعضی روش های کلاسیک مقایسه کرده ایم.

مقدمه:

عمده ترین سلاح در حوزه سیستم های دفاع هوایی زمین پایه، موشک های زمین به هوا می باشند. برای درگیری در فاصله های بیش از چند کیلومتر موشک های زمین به هوا به سرعت جایگزین توپ های ضدهوایی می شوند. بهره مندی از مزیت بهره گیری این موشک ها در این فواصل لوازم دقیقی را می طلبد. برای مثال جهت تاثیر بیشتر، سرجنگی موشک های زمین به هوا در فاصله حدود 5 تا 20 متری اهداف بایستی منفجر شوند، اندازه این فاصله به مشخصات سرجنگی و آسیب پذیری اهداف وابسته می باشد. برای یک موشک زمین به هوا که در فاصله 30 کیلومتری هدف می باشد فاصله شعاعی 10 متری بین سرجنگی و هدف تحت زاویه 0/33 میلی رادیان (0/02 درجه) تعبیر می گردد. با اطمینان کامل می توان گفت که بدون داشتن بعضی انواع هدایت حلقه بسته برای تصحیح مسیر گلوله در طول پرواز، به چنین دقتی نمی توان رسید.

فصل اول

اصول هدایت موشک های سطح به هوا

عمده ترین سلاح در حوزه سیستم های دفاع هوایی زمین پایه، موشک های زمین به هوا می باشند. برای درگیری در فاصله های بیش از چند کیلومتر موشک های زمین به هوا به سرعت جایگزین توپ های ضدهوایی می شوند. بهره مندی از مزیت بهره گیری این موشک ها در این فواصل لوازم دقیقی را می طلبد. برای مثال جهت تاثیر بیشتر، سرجنگی موشک های زمین به هوا در فاصله حدود 5 تا 20 متری اهداف بایستی منفجر شوند. اندازه این فاصله به مشخصات سرجنگی و آسیب پذیری اهداف وابسته می باشد. برای یک موشک زمین به هوا که در فاصله 30 کیلومتری هدف می باشد فاصله شعاعی 10 متری بین سرجنگی و هدف تحت زاویه 0/33 میلی رادیان (0/02 درجه) تعبیر می گردد. با اطمینان کامل می توان گفت که بدون داشتن بعضی انواع هدایت حلقه بسته برای تصحیح مسیر گلوله در طول پرواز، به چنین دقتی نمی توان رسید.

این فصل بعضی از مفاهیم اولیه را که در تحلیل دقت هدایت فاز نهایی به کار می طریقه معرفی می نماید این مفاهیم به آخرین ثانیه های مواجهه موشک با هدف تصریح می کند. مدل های هدایت بر روی خط دید (LOS) و هدایت ناوبری تناسبی (PN) توضیح داده می شوند. از این مدل ها می توان به عنوان پایه هایی برای شبیه سازی ها بهره گیری نمود، که این شبیه سازی ها به نوبه خود برای مطالعه میزان خطای برخورد ناشی از اغتشاشاتی نظیر: مانورهای هدف، شتاب های محوری هدف، از دست دادن مکرر فرمان های هدایتی، خطاهای نشانه روی موشک، با یأس اندازه گیری و نویز ردگیری به کار می رود.

تعداد صفحه : 105

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید