دانلود پژوهش: پایان نامه ارشد رشته برق مخابرات: بررسی کاربرد آنتن های هوشمند در مخابرات سیار

دانلود پایان نامه

با عنوان : مطالعه کاربرد آنتن های هوشمند در مخابرات سیار

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد

مهندسي برق- مخابرات

عنوان:

بررسي كاربرد آنتن هاي هوشمند در مخابرات سيار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده:

در سالهاي اخير، تقاضا براي بهره گیری از سيستمهاي مبتني بر صوت، ديتا و ويدئو در شبكه هاي مخابراتي بي سيم رشد فزاينده اي داشته می باشد. يكي از چالش هاي اساسي جهت تحقق اين ايده، افزايش ظرفيت از طريق بهره گیری از روشهاي دسترسي مناسب فضا زمان مي باشد. از روشهاي مطرح شده جهت افزايش بازدهي طيف، ظرفيت و كيفيت، به كارگيري كيفيت تكنيك آنتن هوشمند در شبكه هاي مدرن بي سيم می باشد. در اين روش ضمن بهبود مشخصه الكتريكي سيگنال دريافتي دلخواه با حذف تداخل حوزه فضا  زمان، امكان افزايش ظرفيت و ارائه سرويسهاي مناسب بدست خواهد آمد.

رشد فزاينده اين تكنولوژي و بكارگيري آن در سيستمهاي بي سيم فعلي، منجر به بازنگري و حتي وضع استانداردهاي جديد مخابراتي گشته می باشد (802.16x , 802.11x). طبعاً طراحي و بكارگيري اين تكنيك جهت تحقق شعارهاي مخابراتي آينده دنيا، مستلزم بررسي دقيق و عميق فني و اقتصادي اين تكنيك در حوزه مخابرات آينده خواهد بود.

مقدمه

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

رشد قابل توجه تلفن سلولي همراه با افزايش كاربران شبكه اينترنت چشم انداز بازاري گسترده از تركيب اين دو بمعني سرويس هاي بي سيم ديتا به وجودآورده می باشد. طبق برآوردهاي انجام شده، در سالهاي آتي سرويس هاي بي سيم ديتا بخصوص سرويس اينترنت در سطح جهان بسيار زياد خواهد بود.

سرويس هاي بي سيم ديتا در حال حاضر، نياز كاربران و طراحان آن را تأمين نمي كند. از ديدگاه كاربران، سرعت ارسال بسيار آهسته و زمان برقراري ارتباط طولاني می باشد ضمن اينكه سرويس ها نيز براي اغلب كاربران بسيار گران می باشد. از ديدگاه فني اين عيوب به دليل نوع سوئيچينگ آن، يعني بهره گیری از سوئيچينگ مداري می باشد، كه طي آن يك كانال ترافيكي به يك مشتري در طول زمان مكالمه به گونه كامل اختصاص داده مي گردد به همين دلايل سيستمهاي مخابراتي سلولي در حال گذر از نسل دوم به نسل سوم می باشد.

فصل اول

كليات

هدف:

نسل سوم سيستمهاي مخابراتي از سلولار با هدف افزايش سرعت و كيفيت ارسال ديتا و افزايش ظرفيت، توسط سازمان جهاني مخابرات با ماكزيمم نرخ بيت ارسالي 2Mbps تعريف و استاندارد شده (IMT-2000) و در همين ارتباط تلاشهاي زيادي از طرف سازمان تحقيقاتي در سطح جهان در حال انجام و راه حلهاي مختلفي ارائه گرديده می باشد.

سرويس GPRS، سرويس مبتني بر ارسال بسته اي روي شبكه GSM، يكي از قدم هاي عمده در اين گذر مي باشد. با اجراي اين سرويس كاربران شبكه سلولي قادر به وصل به شبكه اينترنت و بهره گیری از سرويسهاي آن با سرعت ارسالي به مراتب بيشتر از گذشته و زمان اتصال كوتاه تر مي باشند، ضمن اينكه هزينه شارژ در اينجا براساس حجم اطلاعات ارسالي می باشد و نه مدت زمان اتصال و لذا به لحاظ اقتصادي نيز مقرون به صرفه می باشد. شبكه GSM با اجراي سرویس GPRS يك گام به برقراري سرويسهاي نسل سوم نزديك مي گردد.

پیشینه پژوهش:

مخابرات سلولي يكي از سريعترين كاربردهاي رو به رشد در صنعت ارتباطات می باشد. هر روزه به تعداد كاربران اين نوع ارتباط در جهان افزوده مي گردد. از طرفي تجارت ارتباطات سيار به سرعت در GEPT (دفاتر پست و مخابرات اروپايي) در حال رشد و توسعه می باشد. GEPT توسعه فناوري موبايل را رهبري مي نمايد و در زمينه استانداردسازي، پياده سازي و اجراي سيستمهاي نسل هاي مختلف موبايل، فعاليت مينمايد. يكي از مهمترين محصولات اين استانداردها كه در GEPT شكل گرفته می باشد، استاندارد GSM می باشد. براي اولين بار كار استانداردسازي GSM جهت پياده سازي اين سيستم در سال 1991 صورت گرفته می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

روش پژوهش:

در اين مقاله ويژگيهاي فني نسل دوم و سوم سيستمهاي مخابراتي سلولي آورده شده می باشد. سپس مروري خواهيم داشت بر سير تاريخي اين تكنيك كه به مطرح شدن ايده آنتن هاي هوشمند در حوزه مخابرات سلولي منجر گرديد. انواع تكنيك هاي بكارگيري آنتن هوشمند و مزايا و معايب بهره گیری از اين تكنيك بررسي مي گردد. در نهايت به بررسي فني  اقتصادي به كارگيري تكنيك آنتن هوشمند در تكنولوژي ها و كشورهاي مختلف خواهيم پرداخت.

تعداد صفحه : 68

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید