دانلود فرمت ورد:پایان نامه ارشد رشته برق مخابرات: شبیه سازی کدینگ و دکدینگ الگوریتم Lempel-Ziv

دانلود پایان نامه

با عنوان : شبیه سازی کدینگ و دکدینگ الگوریتم Lmepel-Ziv و مقایسه عملکرد آن با کدهای مشابه

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

شبیه سازی کدینگ و دکدینگ الگوریتم Lempel – Ziv و مقایسه عملکرد آن با کدهای مشابه

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

امروزه حجم عظیمی از اطلاعات به صورت دیجیتال کدگذاری شده می باشد و به همین دلیل میزان حجم محیط ذخیره سازی مورد نیاز، افزایش می یابد. به مقصود بهره گیری مؤثر از محیط های ذخیره سازی بایستی به میزان معینی از فشرده سازی بهره گیری گردد.

هدف از فشرده کردن فایل ها کاهش ظرفیت آنها می باشد، اما در زمان بهره گیری از فایل بایستی مجددا فایل به حالت اولیه برگردانده گردد. در فرآیند فوق بیت هائی از فایل با بهره گیری از الگوریتم هایی خاص، حذف و زمینه کاهش ظرفیت فایل فراهم خواهد گردید. در زمان بهره گیری از فایل با بهره گیری از الگوریتمی مناسب، عملیات معکوس انجام و فایل به حالت اولیه خود برگردانده خواهد گردید.

اکثر برنامه های فشرده سازی، از مدل های متفاوت الگوریتم مبتنی بر دیکشنری، به مقصود کاهش ظرفیت فایل ها، بهره گیری می نمایند. مقصود از دیکشنری در الگوریتم فوق، روش های کاتالوگ کردن بخش هایی از داده می باشد. سیستم بهره گیری شده برای سازماندهی دیکشنری متفاوت و در ساده ترین حالت می تواند شامل یک لیست عددی باشد. پس از ایجاد لیست فوق، می توان در مواردی که از کلمات در عبارت بهره گیری می گردد، از اعداد نسبت داده شده و متناظر با آنها بهره گیری نمود.

برای بازسازی مجدد عبارت فوق، لازم می باشد الگوی معادل آن را با در نظر داشتن دیکشنری استخراج و در محل مربوطه قرار داد. برنامه هایی نظیر WinZip از فرآیندهای مشابه برای بازسازی مجدد یک فایل و برگرداندن آن به شکل اولیه بهره گیری می نمایند.

مقدمه

فشرده سازی داده یکی از شاخه های معروف علوم کامپیوتر می باشد. در طول سال های متمادی تحقیقات بسیار وسیعی در این زمینه انجام شده می باشد و برای فشرده سازی داده ها روش ها و استانداردهای زیادی تدوین گردیده می باشد. فشرده سازی داده ها می تواند روشی برای کاهش میزان فضای مورد نیاز جهت ذخیره سازی مقادیری از داده ها تلقی گردد.

فشرده سازی داده ها با صرفه های اقتصادی فراوانی قدم در دنیای کامپیوتر نهاد، که از آن جمله کاهش فضای ذخیره سازی مورد نیاز، کاهش بهره گیری از پهنای باند شبکه ای، قیمت و میزان هزینه لازم جهت انتقال یک مقدار داده از یک محل به محلی دیگر می باشد.

سیستم های فشرده سازی چه با کاهش کیفی و از دست دادن محدودی از داده ها همراه باشد یا نباشد، به دنبال کاهش حجم محیط ذخیره سازی اطلاعات هستند. میزان کاهش کیفی اطلاعات ناشی از فشرده سازی به بسیاری از عوامل و مانند کاربرد آن بستگی دارد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

اکثر فایل های کامپیوتری با محتویات متفاوت دارای افزونگی اطلاعات می باشند. این نوع فایل ها دارای اطلاعات تکراری زیادی می باشند. برنامه های فشرده سازی اطلاعات، اطلاعات تکراری موجود در فایل ها را براساس الگوریتم های مربوطه حذف می نمایند. پس از تشخیص اطلاعات تکراری، صرفا اطلاعات تکراری یک بار در فایل تکرار و در سایر موارد، از مکانیزم های خاصی برای عدم تکرار بهره گیری می گردد.

میزان کاهش ظرفیت یک فایل، به عوامل متعددی نظیر نوع فایل، اندازه فایل و روش فشرده سازی بستگی دارد. در اکثر زبان های طبیعی، حروف و کلمات الگوهای مناسبی را به صورت جداگانه و یا ترکیبی ایجاد می نمایند. بدین ترتیب فشرده سازی فایل های متنی نتایج بسیار مطلوبی را به دنبال خواهد داشت. فایل های متنی اغلب پس از فشرده سازی به میزان پنجاه درصد و یا بیشتر، کاهش ظرفیت خواهند داشت. اکثر زبان های برنامه نویسی نیز به دلیل بهره گیری از مجموعه ای از دستورات که به صورت تکراری بهره گیری می شوند، دارای افزونگی اطلاعات بوده و پس از فشرده سازی نتایج رضایتبخشی را به دنبال خواهند داشت. فایل هایی که دارای حجم بالایی از اطلاعات منحصر بفرد هستند مانند فایل های گرافیک و یا فایل های 3MB، به دلیل عدم وجود الگوهای تکرار شونده، به خوبی فشرده نمی شوند.

در صورتی که فایلی دارای تعداد زیادی الگوی تکرار شونده باشد، میزان افزونگی اطلاعات موجود در فایل به گونه محسوسی ظرفیت فایل را افزایش خواهد داد. بدین ترتیب در زمان فشرده سازی این نوع از فایل ها، با در نظر داشتن وجود الگوهای تکرار شونده، ظرفیت فایل در حد قابل قبولی کاهش پیدا خواهد نمود.

میزان فشرده سازی اطلاعات، به الگوریتم بهره گیری شده توسط برنامه فشرده سازی نیز بستگی دارد. بدیهی می باشد بهره گیری از یک الگوریتم با کارایی بالا، نتایج مثبتی را در ارتباط با فشرده سازی به ارمغان خواهد آورد.

لازم نیست در یک پژوهش حتما و الزاما به نتیجه مثبتی درمورد روش مورد مطالعه برسیم. چه بسا پژوهش هایی هستند که در انتها مشخص می کند که زمینه در نظر گرفته شده بهترین گزینه موجود نیست. اما نتایج پژوهش در جهت توسعه آن موضوع مورد بهره گیری دانشمندان قرار می گیرد. از آنجا که الگوریتم Lempel – Ziv یک روش قدیمی برای کد کردن می باشد، پس بهتر می باشد که با الگوریتم های سطح پایین و قدیمی مقایسه گردد و از آنجا که کد هافمن هنوز برای بسیاری از فایل ها مورد بهره گیری قرار می گیرد، بهترین گزینه برای مقایسه با الگوریتم Lempel – Ziv می باشد.

در این پروژه که با هدف مطالعه ساختاری الگوریتم کدینگ Lempel – Ziv جهت ایجاد تحولی در روش های فشرده سازی رایج انجام می پذیرد، پس از مطالعه، این الگوریتم توسط نرم افزار MATLAB به صورت کاربردی پیاده سازی و اجرا می گردد.

تعداد صفحه : 108

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید