منبع پایان نامه : پایان نامه ارشد رشته برق مخابرات: طراحی واحدمند سوییچ فابریک شبکه سوییچ پاکتی

دانلود پایان نامه

با عنوان : طراحی واحدمند سوییچ فابریک شبکه سوییچ پاکتی با روشهای مختلف و مقایسه عملکرد آنها

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلی

“M.Sc” پايان نامه برای دريافت درجه کارشناسی ارشد

گرايش: مهندسی برق- مخابرات

عنوان:

طراحی واحدمند سوییچ فابریک شبکه سوییچ پاکتی با روش های مختلف و مقایسه عملکرد آنها

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

ATM انقلابی در زیرساخت مخابرات می باشد که صوت، دیتا و ویدئو را در سرعتهای خیلی زیاد یکپارچه می کند. ATM همچنین نیازمندی های مختلف کیفیت سرویس (QOS) را برای انواع سرویس های مولتی مدیایی فراهم می کند.

تکنیک های سوییچینگ مختلفی برای طراحی شبکه های سوییچ ATM بکار می رود و ما برای طراحی شبکه های سوییچ ATM بصورت واحدمند از قطعات output Buffered واحدمند m*m و ترکیبی از روش های clos و crossbar بهره گیری کرده ایم. در صورتی که این قطعات علاوه بر m شریان ورودی و m شریان خروجی، دو شریان کنترلی دیگر را نیز طرفداری نمایند که یکی بصورت سریال در هر قطعه زمانی وضعیت بافرهای خروجی را به بیرون ارسال و دیگری فرمان ارسال را به m شریان خروجی اعمال نماید با این قطعات می توان سوییچ های با اندازه بزرگ طراحی نمود.

نظر به اینکه هر سلول ورودی به این شبکه های سوییچ می تواند از تعدادی مسیر برای رسیدن به خروجی مورد نظر بهره گیری نماید تخصیص مسیر مناسب اثر چشمگیری در جلوگیری از تاخیر خواهد داشت. الگوریتمی که می نیمم تاخیر را ایجاد نماید و از ایجاد صف در طبقات مختلف سوییچ جلوگیری نماید در این پروژه مورد طراحی قرار گرفته می باشد و نتایج شبیه سازی شده این روش با روش بهره گیری از مسیرهای Random مقایسه و بهبود چشمگیر عملکرد این روش نشان داده شده می باشد.

مقدمه

طبیعت واحدمند و توزیع شده اینترنت به افزایش محبوبیت بیش از حد آن کمک می کند که منجر به رشد نمایی در حجم ترافیک و تقاضای بی سابقه برای ظرفیت شبکه هسته گردیده می باشد.

از اینرو فراهم کنندگان شبکه با نیاز فراهم کردن یک شبکه زیرساخت جدید که بتواند رشد ترافیک را در شبکه هسته فراهم کند مواجه شده اند. پیشرفت در خروجی (throughput) فیبر و تکنولوژی های انتقال نوری اپراتورها را قادر کرده می باشد تا ظرفیتهای بسیار بالایی را بکار گیرند در حالیکه پیشرفت در تکنولوژیهای سوییچ / روترپاکتی نسبتاً آهسته تر بوده می باشد از اینرو هنوز قادر به رقابت با سرعت در لینکهای انتقال نیستند.

در حالی که کریرها تجهیزات DWDM و فیبر را به کار می برند تا ظرفیت را افزایش دهند، تکنولوژی های سوییچینگ پاکتی با سرعت بالا (ترابیت) و ظرفیت زیاد مورد نیاز هستند تا ترافیک را در لینکهای با سرعت بالا جمع کنند.

تکنولوژی های سوییچینگ سرعت بالا که در اینجا مطالعه می شوند برای سوییچ های ATM و روترهای IP مشترک هستند. اختلاف بین سوییچ های ATM و روترهای IP در کارتهای خط می باشد پس هر دو سیستم می توانند با بهره گیری از یک سوییچ فابریک مشترک با کارتهای خط مناسب خود ساخته شوند.

چندین معیار طراحی بایستی هنگام طراحی یک سوییچ پاکتی در نظر گرفته گردد. اولاً سوییچ بایستی تأخیر کم و احتمال cell loss کوچک و ماکزیمم خروجی نزدیک به 100% را فراهم کند. قابلیت پشتیبانی خطوط ورودی سرعت بالا نیز یک معیار مهم برای سرویسهای مولتی مدیا مثل ویدئو کنفرانس می باشد. لازم می باشد Self-routing و کنترل توزیع شده در سوییچ های با مقیاس بزرگ پیاده سازی گردد.

در این پروژه آغاز در فصل اول سیستم های سوییچ ATM، اساس کار و ساختارشان توضیح داده می گردد و سپس سیستم های روتر IP، فانکشنها و ساختار شان اظهار می گردد و آنگاه معیارهای طراحی سوییچ ها مطالعه می گردد. در فصل دوم اساس و مفاهیم سوییچینگ پاکتی را توضیح می دهیم و دسته بندی معماریهای سوییچ را اظهار کرده و تکنیک های سوییچینگ مختلفی که در سوییچ های ATM و روترهای ظرفیت بالا بکار گرفته می شوند را از نظر ساختار، مزایا و محدودیت ها مورد مطالعه قرار می دهیم. آنگاه Performance سوییچ های اصلی را بصورت محاسبات ریاضی و نتایج شبیه سازی شده نشان می دهیم.

در فصل سوم و چهارم کارهای انجام شده در زمینه شبکه های سوییچ واحدمند مبتنی بر شبکه های کراس بار و clos و کارایی (Performance) آنها مطالعه می گردد. از این دو روش می توان جهت طراحی سوییچ های واحدمند بهره گیری نمود.

در فصل پنجم الگوریتم جدیدی جهت تخصیص مسیر به سلول های رسیده در شبکه های سوییچ ATM واحدمند ارائه می کنیم بطوریکه Performance سوییچ را بهبود بخشد و سپس در فصل ششم نتایج شبیه سازی شده این روش با روش بهره گیری از مسیرهای Random را مقایسه و بهبود چشمگیر عملکرد این روش را نشان می دهیم.

تعداد صفحه : 145

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

قیمت : 14700 تومان

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید