دانلود فرمت ورد:پایان نامه ارشد رشته برق کنترل: طراحی یک سیستم نمونه برای اتوماسیون ساختمان

دانلود پایان نامه

با عنوان : طراحی یک سیستم نمونه برای اتوماسیون ساختمان

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

طراحی یک سیستم نمونه برای اتوماسیون ساختمان

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

از آنجایی که سیستم های متعدد و متنوعی برای اتوماسیون ساختمان هست طراحی یک سیستم ماژولار براساس یک مدل پایه که از ترکیب آن بتوان سیستم های مختلف برای ساختمان های مختلف طراحی نمود، ضروری می باشد.

از دیگر سو جایگزینی ساده یک سیستم قدیمی اتوماسیون ساختمان با یک سیستم بسیار کارآمد و نصب سیستم های کنترل کامپیوتری جدید موجب کاهش چشمگیر انرژی مصرفی و افزایش کارایی یک ساختمان می گردد.

صنعت فناوری اطلاعات به جهت گستردگی و مقبولیت بالای آن می تواند تأثیر بسیار کلیدی در اتوماسیون ساختمان اعمال کند. از آنجایی که XML و سرویس وب، کاملا مستقل از سخت افزار و نرم افزار هستند می توانند سیستم های متعدد و متنوع اتوماسیون ساختمان را که از معضلات این صنعت به شمار می طریقه تحت یک سیستم یکپارچه گرد هم آورند.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

سیستم نمونه طراحی شده، مبتنی بر یک مدل پایه می باشد. این مدل پایه، متشکل از چهار ماژول اساسی اتوماسیون ساختمان یعنی ماژول امنیتی، ماژول ایمنی، ماژول روشنایی و ماژول HVAC یا تهویه مطبوع و تعامل آنها با یکدیگر می باشد. نحوه تعامل و ارتباط این ماژول ها نیز براساس یک سناریوی پایه مشخص می گردد. از این رو هر چهار ماژول اساسی را یک مجموعه واحد فرض می کنیم که از ترکیب این مجموعه ها می توانیم سیستم های مختلفی برای اتوماسیون ساختمان طراحی و پیاده سازی کنیم.

برای ارتباط ماژول ها و مجموعه های فوق از باس به دلیل ویژگی های منحصر بفردش بهره گیری شده می باشد. این باس مبتنی بر استاندارد RS485 می باشد. برای کنترل روشنایی علاوه بر بهره گیری از ماژول و باس طراحی شده از استاندارد X10 نیز به دلیل بهره گیری از خطوط برق موجود و عدم نیاز به سیم کشی جدید بهره گیری شده می باشد. یک سرویس وب نیز برای کنترل ماژول های X10 و کنترل روشنایی ایجاد شده می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

داده ها و رخدادهای هر ماژول با بهره گیری از اسناد XML جمع آوری شده و در پایگاه داده هر واحد ساختمانی ذخیره می شوند. پایگاه داده هر واحد و گزارش آن نیز از طریق سرویس وبی که خود منتشر می کند در اختیار سایر واحدها و مدیر ساختمان قرار می گیرد. کنترل ماژول های مختلف اتوماسیون ساختمان نیز از طریق سرویس وبی که هر واحد منتشر می کند میسر شده می باشد.

نرم افزار طراحی شده، تحت ویندوز و وب می باشد و می توان به صورت محلی از داخل ساختمان و نیز از راه دور از طریق اینترنت به کنترل و مانیتورینگ ساختمان پرداخت.

مفهوم واحد صرفا یک مفهوم فیزیکی و واقعی نیست بلکه می توان آن را به صورت مجازی تعریف نمود و یک ساختمان را به واحدهای مجازی مختلف تقسیم بندی نمود.

فصل اول: مقدمه

1-1- پیشگفتار

اتوماسیون ساختمان، یک شبکه هوشمند می باشد که سیستم های مکانیکی و روشنایی را کنترل و مانیتور می کند. هدف، خلق یک ساختمان هوشمند می باشد که مصرف انرژی و هزینه نگهداری را کاهش دهد.

انفجار تکنولوژی جدید در تمامی رشته ها، دامنگیر ساختمان های بزرگ، مخصوصا در بخش کنترل و مدیریت ساختمان شده می باشد. پس بایستی به واسطه حساسیت موضوع با دقت، مشخصات سیستم اتوماسیون ساختمان را تعریف و تبیین کنیم. تکنولوژی جدید که پدید آورنده سیستم های کنترلی جدید می باشد با حذف خطاهای انسانی و سرعت اقدام بالا باعث می گردد تا ساختمان های مجهز به این سیستم دارای بازدهی بالا باشند و کمک می نماید تا گزارش دقیق و سریع مربوط به کلیه قسمت های ساختمان به گونه روزانه تهیه گردد.

– دسترسی به سیستم های مختلف، مرکزی کردن اطلاعات و بهره گیری از سیستم هایی که توانایی ارتباط با همدیگر را دارند باعث بهبود در مدیریت و کنترل تاسیسات ساختمان می شوند.

– ما همواره به دنبال کاهش عملیات مدیریتی، هزینه تعمیر و نگهداری، کاهش مصرف انرژی، افزایش جذابیت های کاری و افزایش فضای کار اجرا می باشیم.

اتوماسیون ساختمان دارای چهار سیستم اساسی می باشد:

– سیستم HAVC یا تهویه مطبوع

– سیستم روشنایی

– سیستم امنیتی یا حفاظتی که شامل کنترل دسترسی افراد به ساختمان نیز می گردد.

– سیستم ایمنی یا اعلام حریق

تا به امروز این سیستم ها مستقلا طراحی و نصب می شدند. مجتمع سازی به دلیل بهره گیری از محصولات مختلف از سازندگان گوناگون برای هریک از سیستم های فوق محقق نشد. این احساس در هیچ سازنده و فروشنده ای ایجاد نشد که همه این سیستم ها را به گونه موثر باهم بکار گیرند. متاسفانه به همین دلیل یک اپراتور ساختمان مجبور می باشد دو یا چند سیستم مونیتورینگ و کنترل جداگانه را آموزش ببیند و به چندین صفحه نمایش، همزمان نگاه کند.

برای رفع این مشکل، چهار سیستم فوق و تعامل آنها با یکدیگر به تفصل در فصل چهارم آورده شده می باشد.

تعداد صفحه : 113

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید