پایان نامه ارشد رشته جغرافبا نقش و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران 

تکه ای از متن پایان نامه :

تهدید دیگر مواد مخدر می باشد که تولید آن طی سالهای اخیر افزایش پیدا کرده می باشد. از زمان سقوط دولت طالبان و حضور نیروهای ائتلاف در افغانستان تولید مواد مخدر زیاد شده و به 8000 تن در سال رسیده می باشد. تهدید این مسئله تا جایی می باشد که اگر به هر میزان نیرو در مرزهای افغانستان به مقصود جلوگیری از سیل ورود مواد مخدر مستقر کنیم، طبق گزارشات موجود تنها توانسته ایم تنها جلوی 40% آن را بگیریم و این مسئله به شدت سلامت جوانان کشورمان را تهدید می‌کند. گفته می‌گردد نزدیک به 3 میلیون جوان ایرانی به مواد مخدری آلوده شده اند که از افغانستان وارد کشور شده می باشد؛ این ناامنی مهمی می باشد که بایستی به آن توجه گردد. .

برش می دهد . این سطح در روی زمین به صورت یک خط به نظر می رسد و مرز به پدیده هایی فضایی اطلاق می گردد که منعکس کننده قلمرو حاکمیت سیاسی یک دولت بوده و مطابق با قواعد خاصی در مقابل حرکت بشر ها –انتقال کالا و… مانع ایجاد می کند(آلاسدیر و درایسدل[1] ، 1994: 101)

2-11-نظریه اسلامی امنیت

آموزه‌های مکتب اسلام در اثبات و توسعه صلح و امنیت (ایجابی) در سه بعد طراحی شده می باشد:

2-11-1- استقرار و استمرار صلح و امنیت در جامعه بین‌المللی، اقتضای نفی روحیه «برتری خواهی»:

استقرار و استمرار صلح و امنیت در جامعه بین‌المللی، اقتضای نفی روحیه «برتری خواهی» را دارد مانند ویژگی‌های ممتاز مکتب اسلام در مقام تعریف و عملیاتی کردن صلح و امنیت، در نظر داشتن کانون‌های بنیادینی می باشد که می‌توانند در تضعیف صلح و امنیت واقعی و پایدار مؤثر واقع شوند. مکتب اسلام به غریزه «برتری‌طلبی» اشاره دارد که در عین واقع‌بینانه بودن، جنبه اخلاقی و آرمانی آن (یعنی لجام زدن به این غریزه نفسانی و مهار برتری خواهی) نیز محفوظ می باشد از این معنا یا واژه «علو» در گفتمان اسلامی یاد شده می باشد(منبع از نگارنده).

2-11-2- استقرار و استمرار صلح و امنیت در جامعه بین‌المللی، نفی «استثناگرایی»

در تعریف حقوق بازیگران را دارد اسلام به عنوان یک مکتب جامع که از ظرفیت مدیریت مناسبات بین‌المللی در عصر حاضر[1] Lasdyr and Draysdl, 1374

تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.