دانلود فرمت word : پایان نامه ارشد رشته نساجی: تعیین درجه مرسریزاسیون با استفاده از روش پردازش تصویر

دانلود پایان نامه

با عنوان : تعیین درجه مرسریزاسیون با بهره گیری از روش پردازش تصویر

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

تعیین درجه مرسریزاسیون با بهره گیری از روش پردازش تصویر

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

مرسریزاسیون فرایندی برای منسوجات (معمولا پنبه) می باشد که در این فرایند منسوج با محلول یک قلیای قوی جهت بهبود درخشندگی، زیردست، واکنش با سایر مواد شیمیایی، استحکام، مقاومت و ازدیاد طول، نرمی و افزایش میل ترکیب با رنگ، اقدام می گردد. این نام به جهت کاشف این فرایند، جان مرسر، نامگذاری گردیده می باشد.

هنگامی که پنبه در محلول قلیایی قوی مانند: هیدروکسید لیتیم، هیدروکسید پتاسیم، سود سوزآور و یا آمونیاک مایع فرو برده می گردد، الیاف تورم و جمع شدگی پیدا می کنند. اگر الیاف متورم شده تحت کشش قرار گیرند و سپس آبکشی گردند، قلیای مصرفی خارج گردیده و یک شفافیت ابریشم مانند حاصل می گردد.

در این پژوهش فرایند قلیایی به وسیله سود سوزآور انجام گردیده می باشد.

درجه تورم سلولز مهمترین فاکتور در فرایند مرسریزاسیون می باشد و بستگی به غلظت محلول قلیایی دارد و تمام روشهای اندازه گیری درجه مرسریزاسیون به وسیله مقایسه سلولز I با سلولز II به دست می آیند، اما به دلیل تورم لیف سلولز در محلول قلیایی تغییراتی نیز در شکل ظاهری لیف به وجود می آید که اندازه گیری دقیق بسیار مشکل می باشد.

برای اندازه گیری درجه مرسریزاسیون نخ روش های مختلفی هست. هریک از این روش ها محدودیت های خاص خود را دارد. با رایج شدن بهره گیری از کامپیوتر در صنعت نساجی کوشش هایی نیز در جهت اندازه گیری درجه مرسریزاسیون با بهره گیری از روش پردازش تصویر صورت گرفته می باشد. در پژوهش حاضر کوشش گردیده تا با بهره گیری از این روش و اندازه گیری میزان گرد بودن سطح مقطع لیف توسط پردازش تصویر، مقدار درجه مرسریزاسیون آن محاسبه گردد. تصاویر تهیه شده در محیط نرم افزاری متلب پردازش شده و در نهایت عددی که برآورد کننده خاصیت مورد مطالعه می باشد به دست آمده می باشد.

نتایج حاصله به نحو مطلوبی با پاسخ های حاصل از روش ارزیابی بصری مطابقت می نماید، نتایج مؤید آن می باشد که همبستگی میان دو روش فوق 99% می باشد.

مقدمه:

در این پژوهش آغاز کلیاتی درمورد الیاف پنبه که شامل مشخصات و خصوصیات الیاف و اثر حرارت و رطوبت و مواد شیمیایی بر روی این الیاف می باشد تصریح گردیده و در ادامه کارهای انجام گرفته در مرسریزاسیون که شامل تاریخچه و تعریف، اثر و عوامل موثر در مرسریزاسیون می باشد را توضیح داده و در ادامه به مطالعه روش ها و دستگاه های مختلف در این عملیات پرداخته و روش های اندازه گیری درجه مرسریزاسیون به صورت بصری نیز توضیح داده شده می باشد.

در این فصل به مطالعه پردازش تصویر و تاریخچه آن و بهره گیری از آن در نساجی تصریح گردیده می باشد.

در فصل سوم تجربیات و نتایج تحقیقات آمده که به گونه دقیق می توان نظاره نمود در این فصل به نتایج آزمایشات تعیین درجه مرسریزاسیون به صورت پردازش تصویر تصریح گردیده، و با روش بصری مقایسه شده می باشد.

امید می باشد این پژوهش بتواند کمکی به پیدا کردن درجه مرسریزاسیون توسط پردازش تصویر در زمان کمتر و با انرژی کمتر بکند.

فصل اول

1- کلیات

1-1- الیاف پنبه:

پنبه واژه ایرانی پهلوی بوده و گیاهی می باشد دارای ساقه سبز و کوتاه و شاخه های نازک درست با گل های زرد یا سرخ رنگ به بار میوه آن غوزه گویند تارهای پنبه همگی یک اندازه نبوده بلکه در هر دوره درازی آنها متفاوت می باشد پنبه را در مناطقی که هوای آن گرم و مرطوب می باشد می گذارند و پنبه صورت بوته می روید ارتفاع بوته پنبه 0/6 تا 2 متر می باشد و احتیاج به هوای گرم و مرطوب به مدت 6 تا 7 ماه دارد محل کشت پنبه، اثر فراوانی بر کیفیت آن دارد و از این رو در دنیا انواع پنبه با کیفیت های متفاوت از نقطه نظر طول، قطر و رنگ هست. به گونه مثال پنبه مصر از شفافیت بسزایی برخوردار می باشد و طول الیاف آن به گونه متوسط 3 تا 5 سانتی متر می باشد و رنگ آن از کرم روشن تا قهوه ای روشن متغیر می باشد اما پنبه هندی دارای الیاف کوتاهتری می باشد و از 2/5 سانتی متر تجاوز نمی کند و رنگ آن خاکستری یا قهوه ای می باشد. رنگ آنها برحسب نوع بذر آن، سفید زرد و یا صورتی می باشد هر غوزه پنبه از 20 تا 40 تخم به رنگ قهوه ای تشکیل شده می باشد که اطراف آن را الیاف و یا کرک های پنبه پوشانده می باشد وزن کرک های پنبه تقریبا 1/3 وزن غوزه می باشد، غوزه ها معمولا پس از 45 تا 60 روز بعد از گل دادن شروع به باز شدن می کنند و پس از رسیدن و خشک شدن پنبه از آن خارج می گردد این لیف به صورت یک نوار نایکنواخت و تابدار می باشد که به طرف راس ظریف تر می گردد.

2-1-1- مشخصات قسمت های مختلف ساختمان تار پنبه (مقطع عرضی):

1-2-1-1- لایه ها:

الف) کوتیکل:

این لایه خارجی ترین قشر لیف پنبه می باشد سلول های این قسمت به یکدیگر بسیار نزدیک هستند و به مقدار زیادی از اثرات زیان بخش عوامل خارجی و نفوذ آب به داخل لیف جلوگیری می کنند. یکی دیگر از خواص مهم این لایه جلوگیری از اقدام اکسیداسیون در مجاورت اکسیژن هوا و اشعه ماوراء بنفش موجود در تابش شدید آفتاب می باشد. که به این لایه کوتیکل گفته می گردد.

ب) لایه اولیه:

در اولین مرحله رشد لایه لیف پنبه لایه اولیه شامل هسته و پروتوپلاسم می باشد و این 2 ماده هستند که اجزاء اساسی و شالوده زندگی هر موجود زنده ای را تشکیل می دهند.

ج) لایه دوم:

این لایه که تقریبا 90% وزن کل لیف را تشکیل می دهد در مرحله دوم رشد لیف به وجود می آید. لیف دیواره از رطوب طبقات متوالی لایه های سلولز در داخل لیف تشکیل می گردد. بدون این که قطر لیف افزایش یابد. در لایه دوم شبکه فیبریل هست.

تعداد صفحه : 153

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید