دانلود: پایان نامه ارشد مهندسی مکانیک: تحلیل استاتیکی تیر ترمو پیزوالکتریکی

دانلود پایان نامه

با عنوان : تحلیل استاتیکی تیر ترمو پیزوالکتریکی با فرض تئوری تیموشنکو با تقریب درجه بالای المان محدود گلرکین

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک – طراحی کاربردی

عنوان:

تحلیل استاتیکی تیر ترمو پیزوالکتریک با فرض تئوری تیموشنکو با تقریب درجه بالای المان محدود گلرکین

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

چکیده

رغبت و علاقه تازه در کاربرد بهره گیری از مواد پیزوالکتریک در سازه های هوشمند منجر به یک کوشش و کوشش وسیع برای توصیف کامل رفتار حسی و فعال این مواد شده می باشد.

برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید

به علت اختلاط کوپل شده مکانیکی، الکتریکی و حرارتی؛ جهت مطالعه رفتار مواد هوشمندی که شامل عناصر پیزوالکتریک هستند و تجزیه و تحلیل دقیق و بدون هرگونه خطا، به یک قاعده سازی تحلیلی جدید و همچنین علم مکانیک نیاز می باشد.پس هدف از این پژوهش، توسعه علم مکانیک برای پیش بینی دقیق حسی و فعال یک تیر تیموسنکو که شامل عناصر پیزوالکتریک می باشد، می باشد که اختصاصاً در این مسئله به تحلیلی استاتیکی با بهره گیری از مدل سازی به روش اجزاء محدود با تقریب درجه بالای گلرکین برای تیر ترمو پیزوالکتریک با فرض تئوری تیموشنکو تحت بارهای ترمو الکترومکانیکی و شرایط مرزی خاص، پرداخته خواهد گردید. تاکید ویژه روی پاسخ کوپل شده در سطح ماده از میان معادلات ساختاری ترمو پیزوالکتریک و نشان دادن تغییر مکان و جابجایی ها، پتانسیل الکتریکی و درجه حرارت متغیرهای حالت، در تجزیه و تحلیل صورت پذیرفته می باشد. این شکل یکپارچه شده از پاسخ کوپل شده، به ما برای مدل کردن هر دو پاسخ حسی و فعال از تیرهای پیزوالکتریک کمک می کند.

اثرات حرارتی از ضریب انبساط حرارتی نامناسب، اثرات پیروالکتریک از مواد پیزوالکتریک و درجه حرارت وابسته به خواص مواد، مطابق با فرمول بندی اجزاء محدود برای تجزیه و تحلیل استاتیکی تیر پیزوالکتریک تحت بارهای ترموالکترومکانیکی، به وضوح محاسبه شده اند.

این پروژه در هشت فصل می باشد که بعد از مقدمه در فصل اول درمورد پیزوالکتریک و مواد هوشمند به گونه مختصر توضیح داده شده. در فصل دوم توضیحی درمورد مدل سازی تحلیل مواد پیزوالکتریک، فصل سوم در خصوص پیشرفت تئوری و فرمول بندی معادلات ساختاری ترمو پیزوالکتریک در حالت کوپل، فصل چهارم فرمول بندی به روش اجزاء محدود (گلرکین)، فصل پنجم و ششم تحلیل غیر کوپل تیر پیزوالکتریک، فصل هفتم شامل بحث و نتیجه گیری و در فصل هشتم به طرح مثال و حل کامپیوتری پرداخته شده می باشد.

مقدمه

سازه های هوشمند توانایی ذاتی برای حس کردن سازگاری با محیط اطرافشان دارند. پس وقتی از سازه های هوشمند بهره گیری می کنیم، یک عامل بالقوه ای حاکی از بهبود کارآیی قطعات سازه ای هست.

هرچند این مواد قبلا در داخل سازه های فضایی به کار می رفتند، اما رفتار الکتریکی و مکانیکی مواد هوشمند بایستی کاملاً مشخص و توصیف شوند. از این رو برای سنجیدن و تشخیص دادن هردو پاسخ حسی و فعال مواد هوشمند، پژوهش وسیعی بعد از سال 1980 صورت گرفت.

فصل اول

سازه های هوشمند

1-1- آشنایی کوتاه

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

سازه های هوشمند به وسیله حضور یکپارچه المان های محرک و حسی از سازه های متعارف متمایز می باشند. در یک نمونه کاربردی سازه هوشمند، سنسورها برای آگاهی دادن و بازبینی کردن پاسخ مکانیکی سازه به وسیله تغییرات در جابجایی ها، کرنش ها و یا شتاب ها به کار می طریقه. سابقاً یک پاسخ سازه ای نامطلوب و یا مخالف در سنسورها کشف شده بود که یک کنترل کننده، ورودی مورد نیاز را به محرک تولید می نمود.

محرک ها به این ورودی پاسخ می دهند و یک تغییر متناظر در پاسخ مکانیکی سازه برای یک حالت قابل قبول و پذیرا تولید می کنند. توانایی سازه های هوشمند برای حس و سازگاری با محیط اطرافشان منجر می گردد به یک دامنه وسیع کاربردهای بالقوه، از قبیل جلوگیری از ارتعاشات سازه های هواپیما، کنترل سر و صدای روتور هلی کوپترها، نظارت بر سلامتی پل ها، کنترل شکل خرپاهای فضایی بزرگ، کنترل آیروالاستیک قطعات بالابر هواپیما و کنترل زلزله بر روی ساختمان ها.

Crawley (1993 و (1997) Loewy تحقیقاتی به صورت کامل بر روی سازه های هوشمند برای کاربردهای هوافضا انجام داده اند. یک نوع ماده متفاوت می تواند مانند هریک از عناصر محرک یا سنسور در کاربردهای سازه های هوشمند بهره گیری گردد. بسته به مشخصات ماده بهره گیری شده، عناصر محرک و سنسور به واسطه الکتریک، مغناطیس، حرارت یا انرژی نور کنترل می شوند. بعضی از مواد حساس و محرک معمول از قبیل مواد پیزوالکتریک، آلیاژهای Shape Memory، فیبرهای نوری، مواد الکتروستریکتیک، مواد مگنتوستریک و سیالات الکترو – ریولوژیکال می باشند.

از مواد مختلف در دسترس برای بهره گیری در سازه های هوشمند، تنها مواد پیزوالکتریک توانایی منحصر به فرد و بی نظیری دارند برای اینکه به گونه موثر با هردو عنصر حسی و محرک بهره گیری می شوند.

از دیگر مزایای مواد پیزوالکتریک، یکپارچکی ساده در داخل سازه، یک فراورده تجاری بسهولت قابل حصول از پیزوپلیمرها و پیزوسرامیک ها و آشنایی در بهره گیری از این مواد سودمند در مبدل ها می باشد.

تعداد صفحه : 131

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  ***

این نوشته در رشته مکانیک ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید