دانلود فرمت word : پایان نامه ارشد مهندسی نساجی: اثر ارتعاش نقطه تشکیل نخ بر خواص نخ های پلی استر ویسکوز

دانلود پایان نامه
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

با عنوان : اثر ارتعاش نقطه تشکیل نخ (مثلث ریسندگی) بر خواص نخ های پلی استر ویسکوز در سیستم ریسندگی رینگ

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – تکنولوژی

عنوان:

اثر ارتعاش نقطه تشکیل نخ (مثلث ریسندگی) بر خواص نخ های پلی استر ویسکوز در سیستم ریسندگی رینگ

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

ریسندگی رینگ، تاکنون به عنوان یک سیستم ریسندگی فراگیر و کارآمد مطرح بوده و مزایای چشمگیری نسبت به سایر سیستم های جدید ریسندگی دارا می باشد. مجموعه قابلیت های فنی بالای این سیستم، باعث ایجاد توانایی تولید نمرات مختلف از نخ های گوناگون شده می باشد و ویژگی های نخ این سیستم خصوصا از نظر ساختمانی و استحکام بهینه و مطلوب می باشد. یکی از مهمترین عوامل اصلی هندسی نخ، میزان پرزدهی آن می باشد که کم شدن پرز نخ سطح یکنواخت و زیردست بهتری را برای پارچه های تولید شده به همراه دارد و همچنین باعث افزایش استحکام و کاهش پارگی نخ و در نتیجه افزایش کیفیت خواهد گردید و به همین دلیل مطالعات بسیاری در این راستا انجام شده می باشد.

در این پروژه هدف ما به ارتعاش درآورد مثلث ریسندگی در نخ های پلی استر ویسکوز در سیستم ریسندگی رینگ و مطالعه اثر این ارتعاش بر روی خواص نخ ذکر گردیده می باشد. در این پروژه از دستگاه ریسندگی رینگ و یک موتور و یکسری قطعات ساخته شده جهت ارتعاش مثلث ریسندگی بهره گیری شده می باشد. نتایج آزمایش نشان داده می باشد که نخ با کد H1 دارای خواص مطلوب تری در میان نخ های مورد مطالعه نسبت به نخ شاهد می باشد.

نتایج این آزمایش افزایش 22 درصدی استحکام، افزایش 5 درصدی ازدیاد طول و افزایش 30 درصدی کار تا حد پارگی و کاهش 28 درصدی پرز را نشان می دهد.

مقدمه

در هنگام ریسندگی الیاف غیر یکسره بسیاری از الیاف کوتاه و ریز به صورت پرز از مجموعه الیاف خارج شده و مقدار قابل توجهی گرد و غبار و ذرات الیاف در محیط اطراف ماشین پراکنده می شوند. پراکندگی این ذرات همواره تعمیر و نگهداری دستگاه را با مشکل جدی مواجه نموده و سبب کاهش کیفیت محصول تولیدی و به مخاطره انداختن سلامتی کاگران نیز می گردد.

افزایش سرعت تولید و اعمال کشش بیشتر در سیستم ریسندگی رینگ، سبب افزایش پرزدهی و در نتیجه افزایش مکش هوا در دستگاه و افزایش مصرف انرژی می گردد.

مفهوم پرزدهی و اندازه گیری آن از سال 1950 مورد توجه متخصصین قرار گرفت.

تاکنون تکنیک ها و روش های مختلفی برای اندازه گیری و یا از بین بردن پرز نخ مورد بهره گیری قرار گرفته می باشد مانند این روش ها سوزاندن، روش های فتوگرافیک، بهره گیری از لیزر و شمارش میکروسکوپی انتهای الیاف بیرون زده از نخ می باشد. از آنجایی که تمام این روش ها و تکنیک ها با یکدیگر تفاوت دارند به همین دلیل تناقضاتی در نتایج حاصله از آزمایش های مختلف دیده می گردد.

در مورد نخ های پلی استر ویسکوز، مقدار پرزها با افزایش درصد ویسکوز افزایش می یابد که این ناشی از خصوصیات سطحی و مکانیکی الیاف ویسکوز می باشد. میزان آسیب دیدگی الیاف ویسکوز در عملیات کاردینگ بیشتر از پلی استر می باشد که موجب افزایش الیاف کوتاه ویسکوز در نخ می گردد. به دلیل آن که الیاف کوتاه شده (در اثر آسیب دیدگی)، مقاومت خمشی بیشتری دارند، تمایل زیادی به بیرون زدن از بدنه نخ داشته و پس با افزایش درصد ویسکوز در نخ، پرزدهی افزایش می یابد.

گزارش شده می باشد که تعداد پرزها در نخ رینگ تقریبا مساوی با تعداد الیاف در نخ می باشد که معادل این گفته می باشد که به گونه میانگین هر لیفی یک انتهای بیرون زده دارد و اگر این موضوع در مورد نخ های ریسیده شده درست باشد پس ابعاد نخ (یا طول پرز یا ارتفاع حلقه) مهمتر از تعداد پرزها در طول نخ می باشد.

همچنین اظهار شده می باشد که تعداد حلقه ها در نخ رینگ، با افزایش تاب کاهش می یابد و تعداد آنها به مهاجرت الیاف مربوط می گردد، زمانی که الیاف شل به سطح نخ مهاجرت می کنند آنها باعث ایجاد حلقه می شوند و این مکانیسم در نخ های O.E هم زیاد دیده می گردد.

عوامل زیادی روی پرزدهی نخ تأثیرگذار می باشد که می توان به تعدادی از آنها تصریح نمود:

1- بهره گیری از کندانسور که باعث کاهش پرزدهی می گردد.

2- سرعت بیشتر دوک که باعث افزایش پرزدهی نخ می گردد.

3- کشش بیشتر قبل از سیستم رینگ (مراحل مقدمات) باعث کاهش پرزدهی می گردد و با این افزایش کشش پرزدهی کاهش تدریجی پیدا می کند به معنای دیگر چنانچه الیاف بیشتر موازی شوند پرزدهی کاهش می یابد.

4- ابهاد رینگ هم بر روی پرزدهی تاثیرگذار می باشد و هرچه ابعاد رینگ بزرگتر باشد باعث کاهش پرزدهی می گردد.

5- شرایط آب و هوایی می تواند روی پرزدهی تاثیر بگذارد هرچه هوا خشک تر باشد پرزدهی بیشتر می باشد.

6- خارج از مرکز بودن دوک باعث افزایش پرزدهی می گردد.

7- جنس و وزن شیطانک نیز بر روی پرزدهی اثر دارد.

8- شانه زنی باعث کاهش پرزدهی می گردد.

تعداد صفحه : 159

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید