دانلود فایل پژوهش: پایان نامه ارشد مهندسی نساجی تکنولوژی نساجی: ردیابی شکل الیاف پلی استر در تار عنکبوتی

دانلود پایان نامه

با عنوان : ردیابی شکل الیاف پلی استر در تار عنکبوتی کاردینگ سیستم ریسندگی الیاف بلند

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – تکنولوژی نساجی

عنوان:

ردیابی شکل الیاف پلی استر در تار عنکبوتی کاردینگ سیستم ریسندگی الیاف بلند

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

چکیده

شکل الیاف در نخ توسط افراد مختلفی مورد مطالعه قرار گرفته می باشد.

در این پروژه شکل الیاف پلی استر در تار عنکبوتی مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. برای این کار الیاف پلی استر 3/3 دسی تکس سفید و مقدار 0/5 درصد الیاف مشکی با همان مشخصات به روش ساندویچی باهم مخلوط گردیدند برای ردیابی از دو صفحه شیشه ای و آب بهره گیری گردید. شکل الیاف، ارائه طولی آن ها درصد فراوانی حلقه های و تأثیر سرعت های مختلف دافر و غلتک تغذیه مورد مطالعه قرار گرفت.

نتایج حاصله حاکی از آن می باشد که با افزایش سرعت تغذیه ارائه طولی الیاف افزایش یافته که به نظر می رسد اصطکاک الیاف در اثر این فرآیند افزایش یافته که باعث باز شدن بیشتر الیاف می گردد.

افزایش سرعت دافر موجب افزایش میانگین طول حلقه های ابتدایی و کاهش میانگین طول حلقه های انتهایی می گردد.

سرعت دافر در استحکام لایه در جهت طول و عرض ماشین اثرگذار می باشد. که این تأثیر در جهت عرضی مشهودتر از جهت طولی لایه نشان داده شده می باشد.

مقدمه

جزئیات یک پژوهش نشان داده، الیافی که دافر را ترک نموده و به شکل تار عنکبوتی ظاهر می شوند در انتهای آن ها حلقه ای هست که حدود 50 – 55% از این حلقه ها اصطلاحا در جهت دم الیاف می باشد. «جهت عقبی الیاف». در حالی که 25 – 20% آنها در جهت سر الیاف یا جلو الیاف می باشد که بیشتر آنها به عنوان حلقه های بزرگ و حلقه های کوچک به ترتیب نام برده می گردد. مشخص می گردد که اندازه حلقه ای که در انتهای الیاف تشکیل می گردد بیشتر از اندازه حلقه ای می باشد که در ابتدای لیف تشکیل می گردد.

شکل ایده آل این می باشد که تمام الیاف شرکت کننده در نخ بایستی حول محور نخ به حالت موازی قرار بگیرند. تا مقاومت خوبی در نخ به وجود آورند. اما ایجاد حلقه در لیف از طول می کاهد.

افزایش سرعت در سیلندر و دافر تأثیر شگرفی روی حلقه در الیاف دارد. به طوری که افزایش سرعت سیلندر مقدار حلقه را در انتهای لیف بیشتر می کند. در حالی که افزایش سرعت دافر تعداد حلقه ها در ابتدای لیف بیشتر می کند. از آنجایی که جهت و تعداد حلقه ها در الیاف تغذیه شده تأثیر مهمی را در کیفیت نخ بازی می کند پس کاهش آنها در مراحل مقدماتی ریسندگی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد از این رو حتی المقدور حلقه ها در مرحله شانه و کشش حذف شده بالاخص حلقه هایی که در ابتدای الیاف تشکیل شده. در حالی که ترجیحا در مراحل پایانی ریسندگی کوشش بر حذف حلقه های انتهایی می گردد.

ذکر این نکته ضروری می باشد که در الیافی که به کاردینگ خوراک داده می گردد چه به صورت متکا و چه به صورت شوت فید اگر چنانچه این الیاف دارای حلقه باشند یا نباشند نیز در تار عنکبوتی حاصل از کاردینگ باز این حلقه ها نظاره می گردد.

الیافی که دارای ضریب اصطکاک کمتری هستند زیرا به راحتی از روی سیلندر به دافر منتقل می شوند لذا درصد تشکیل حلقه در آنها کمتر می باشد.

حلقه های اصلی روی سیلندر در ابتدای لیف و در تار عنکبوتی در انتهای لیف تشکیل می گردد. البته سرعت و فضای غلتک ها نیز در شکل دادن به کل حلقه ها و نسبت به حلقه های تشکیل شده در آغاز یا انتهای لیف دارای تأثیر قابل توجهی می باشد. لذا می توان چنین گفت که شروع و بزرگی و کوچکی تشکیل حلقه متأثر از اقدام سیلندر و غلتک های دیگر می باشد.

از طرفی میزان الیاف برگشتی روی سیلندر نیز در تشکیل حلقه موثر می باشد اگر چنانچه ابتدای لیفی توسط دافر از روی سیلندر گرفته گردد. بدین ترتیب امکان برگشت بر روی سیلندر دیگر نیست.

برگشت الیاف روی سیلندر نیز بستگی به تمیزی سطح سیلندر دارد. الیاف روی سطح سیلندر تحت یک تنش هستند که این تنش تا حدودی باعث صاف بودن الیاف می گردد. به محض اینکه این تنش از روی الیاف برداشته گردد. به خاطر خاصیت الاستیسیته ای که در الیاف هست آنها تمایل به جمع شدگی پیدا خواهند نمود که خود این حالت گاها باعث ایجاد حلقه می گردد.

پس از مجموع توضیحات فوق می توان نتیجه گرفت که جهت و بزرگی حلقه در انتهای الیاف و یا کوچکی حلقه در ابتدای الیاف متشکله در فتیله کاردینگ متأثر از دو عامل می باشد.

الف – تأثیر ناشی از اقدام بین سیلندر و غلتک های ورکر و استریپر.

ب – تأثیر دافر، تغییر در الگوی اولیه حلقه ها در دافر شکل می گیرد.

این تأثیر ناشی از پدیده پیچیده ای روی الیاف برگشت پذیر و الیاف بدون برگشت پذیر می باشد. حتی گاها اتفاق افتاده الیافی که دارای حلقه هستند کاملا باز و صاف شده و عکس این اقدام نیز نظاره شده می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تعداد صفحه : 108

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید