دانلود: پایان نامه ارشد مهندسی نساجی: مقایسه خواص پارچه های حلقوی تولیدی از نخ های پنبه ای

دانلود پایان نامه
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

با عنوان : مقایسه خواص پارچه های حلقوی تولیدی از نخ های پنبه ای کارد شده و شانه شده و متراکم

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – تکنولوژی نساجی

عنوان:

مقایسه خواص پارچه های حلقوی تولیدی از نخ های پنبه ای کارد شده، شانه شده و متراکم

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

در گذشته تحقیقات متعددی در خصوص خواص ابعادی و مکانیکی پارچه های حلقوی پودی ساده انجام گردید که هریک از آنها توانستند با بهبود در خواص این پارچه ها، رفتار ابعادی و مکانیکی آنها را توجیه نمایند. در این پژوهش، به جهت مطالعه مقایسه ای بعضی از خواص پارچه های حلقوی پودی ساده تولیدی در سیستم ریسندگی معمول رینگ (شامل کارد شده و شانه شده) و سیستم ریسندگی متراکم از نخ های صد درصد پنبه ای با نمره نهایی Ne 30/1 بهره گیری گردید و خواصی مانند لول خوردگی، استحکام تا حد پارگی، وزن و پرزدهی در نظر گرفته گردید.

نتایج مطالعه ها نشان می دهد که اختلاف ساختاری هر نخ نظیر نحوه تولید، اختلاف در کشش، میزان نایکنواختی، پرزدهی و… بر روی خواص پارچه های تولیدی تأثیر معنی داری دارد. پارچه های تولیدی از نخ های متراکم، کیفیت بهتری را در خواص از خود نشان داده اند. همچنین نتایج حاصل نشان داد که پارچه های تولید شده از نخ های متراکم دارای استحکام بالاتر، ازدیاد طول تا حد پارگی بیشتر، موئینگی کمتر، یکنواختی بیشتر و مقاومت سایشی بیشتری نسبت به پارچه های تولیدی از نخ های رینگ متداول هستند.

فصل اول

پیشینه پژوهش

1-1- مقدمه

به گونه کلی ماشین های ریسندگی از جهت مکانیزم و روش های تولید باهم متفاوت هستند و ریسندگی الیاف کوتاه در حالت متداول به دو روش انجام می گیرد:

1- شانه شده:

این روش به مقصود تولید نخ های مرغوب و ظریف به کار می رود و معمولا از پنبه های خیلی خوب و درجه بالا که طول آنها بلند می باشد بهره گیری می گردد.

2- کارد شده:

در این روش تولید نخ ظریف، زیاد مدنظر نیست. پس از پنبه های نوع متوسط برای این کار بهره گیری می گردد. اکثر کارخانجات موجود در ایران از این روش برای تولید نخ بهره گیری می کنند.

1-2- ریسندگی رینگ و متراکم

با وجود اینکه رشد تکنولوژیکی سریع و جدید در ریسندگی رینگ روبه افزایش می باشد، اما همچنان مکانیزم عملیاتی آن، همانند گذشته می باشد. به همین دلیل می باشد که می تواند گفت امروزه ریسندگی رینگ به عنوان یک تکنولوژی برتر در تولید نخ باقی مانده می باشد. در ریسندگی رینگ، اصول کار ماشین براساس شیطانک، رینگ و ماسوره می باشد. وابستگی به این سه عامل، محدودیت هایی را برای ماشین ریسندگی به وجود آورده می باشد. به عنوان مثال اگر تعداد دور ماسوره بیشتر از 18000 تا 20000 دور باشد، بعضی از ارتعاشات ماسوره سبب محدودیت های ریسندگی می گردد. با افزایش سرعت ریسندگی، بایستی قطر رینگ کاهش یابد که این امر باعث افزایش زمان داف می گردد. به علاوه، افزایش سرعت شیطانک بایستی حدود 40m/s باشد. این افزایش سرعت ممکن می باشد برای شیطانک مضر باشد. به بیانی دیگر، سرعت ماسوره به سرعت شیطانک وابسته می باشد. به علت این موانع می باشد که تولید این ماشین با محدودیت همراه می باشد. با همه این تفاصیل می توان گفت که ریسندگی رینگ فوایدی را هم برای نخ به همراه دارد که از آن جمله می توان به بهبود کیفیت پارامترها در ساختار نخ، امکان بهره جویی از مواد مختلف و دامنه نمره نخ تصریح نمود. در دهه های گذشته، همه ریسندگی های جدید در جهت دستیابی به تولیدات بالا در هر واحد ریسندگی، توسعه یافتند. این حقیقت مخصوصا برای ریسندگی جت هوا و چرخانه ای درست می باشد. اما نخ ریسیده شده رینگ هنوز هم از نظر کیفیت و دامنه نمره نخ، در صدر قرار دارد. به بیانی دیگر، اگر نخ های ریسیده شده رینگ را زیر میکروسکوپ تحت آزمایش قرار دهیم به راحتی نظاره می کنیم که همه الیاف در استحکام نخ سهمی ندارند و فقط بخش کوچکی از آنها در استحکام تأثیر دارند.

مطالعات انجام شده نشان می دهد که بهبود کیفیت نخ های پنبه ای تولید شده ای که در عملیات ریسندگی آنها از اقدام شانه زنی بهره گیری شده بهتر بوده و نظم الیاف در ساختار نخ افزایش می یابد. مطالعه مقالات علمی نشان می دهد که این آزمایشات همچنان در جهت بهبود کیفیت نخ های تولیدی، در حال انجام می باشد.

از آنجائی که عملیات تبدیل الیاف به نخ از لحاظ فنی پیچیده می باشد و به مطالعه های متعدد و شیوه های تخصصی زیادی، نیازمند می باشد لذا اهمیت این مسئله در تمام کارهای محققین تأیید شده می باشد. Hassen و همکارانش تحقیقاتی روی میزان کشش بالا در ریسندگی پنبه ای و تأثیر آن بر روی کیفیت نخ انجام دادند.

از سال 1950 میلادی، محققان متعددی ساختار نخ های رینگ را با متمرکز شدن روی مهاجرت الیاف، واکاوی کردند. Morton دریافت که فاصله های پیچ خوردگی های عرضی نخ، با کاهش تاب زیاد می گردد.

Hearle و همکارانش نشان دادند که با افزایش تاب، موقعیت الیاف کناره نخ تغییر یافته و مهاجرت الیاف با شدت قابل توجهی افزایش می یابد.

بعضی از محققین جهت تعیین ساختار نخ های پنبه ای رینگ، از تصاویر اسکن شده ایی که از مقطع عرضی نخ هایی که با الیاف قابل ردیابی ریسیده شدند، بهره گیری کردند. Rust و همکارانش دریافتند که تئوری مهاجرت برای نخ های ریسیده شده رینگ، برای سایر نخ های ریسیده شده به کار نمی رود.

Jamil و همکارانش اظهار داشتند که کارایی نخ ها، یک عامل با درصد تأثیرگذاری پایین در عملیات تولیدی آنها به شمار می رود. ولیکن عوامل دیگر نظیر موئینگی، استحکام و… روی خواص پارچه های تولیدی از آنها نظیر پرزدهی، زیردست و… تأثیر بسزایی دارد. Anandjiwala و همکارانش، ساختار نخ های رینگ تولید شده از الیاف کوتاه و ضعیف را با نخ های تولید شده از الیاف پیما (الیاف با طول بلند و مقاوم)، مقایسه کردند. آنها دریافتند که توزیع الیاف در ساختار نخ، از یک طریقه خاصی پیروی می کند. تعداد الیاف در مرکز نخ زیاد می باشد و به تدریج کاهش یافته و به کمتری تعداد در لایه های بیرونی می رسد. همچنین آنها اظهار کردند که توزیع منظم دو دسته الیاف با روش مخلوط سازی آنها، تغییر می کند اما توزیع کلی الیاف همچنان به شکل معمول می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تعداد صفحه : 133

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید