پژوهش: پایان نامه ارشد مهندسی نساجی: کاربرد نانو الیاف پلی استایرن تولید شده به روش الکترو ریسندگی

دانلود پایان نامه

با عنوان : کاربرد نانو الیاف پلی استایرن تولید شده به روش الکترو ریسندگی در فیلتراسیون

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

کاربرد نانو الیاف پلی استایرن تولید شده به روش الکتروریسندگی در فیلتراسیون آب

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

در این پروژه امکان بکارگیری نانو الیاف در فیلتراسیون مایعات مورد مطالعه قرار گرفته می باشد و ویژگی های فیلتراسیون آن که همان پارامترهای مربوط به فیلتراسیون می باشد و همچنین روش های آزمون خصوصیات آن در شرایط مختلف مطالعه شده می باشد. در این پژوهش لایه های نانو الیاف باعث لایه فیلتری می گردد که از روش الکتروریسندگی به دست آمده و این لایه که بر روی لایه بی بافت دیگر که به عنوان محافظت کننده از الیاف نانو می باشند پوشانده می گردد.

پارامترهایی که به فیلتر مربوط می گردد در طراحی و کاربرد فیلترها تأثیر ویژه ای دارند لذا توجیه اطلاعات بدست آمده همچون اختلاف فشار، میزان نفوذ، راندمان فیلتر، عمر فیلتر، مقاومت فیلتر که همگی از پارامترهای مهم طراحی یک فیلتر می باشد در این پژوهش قابل چشم اندازی محسوس می باشد.

از دیگر مواردی که در این راستا مورد توجه قرار می گیرد ویژگی های ساختاری فیلتر از قبیل قطر الیاف مورد بهره گیری، ضخامت فیلتر و… می باشد.

خاطر نشان می گردد نانو الیافی که در فرآیند فیلتراسیون از آنها بهره گیری می گردد به واسطه خواص ویژه دارای پتانسیل کاربردی زیاد در صنایع فیلتراسیون بوده که به گونه محسوس و مشهود در فیلتراسیون گازها خوش درخشیده اند اما فیلتراسیون مایعات و آب با بهره گیری از نانو الیاف کاملا جدید بوده و ابعاد گوناگون آن ناشناخته مانده می باشد.

مقدمه

نانو الیاف به واسطه خواص ویژه ای که دارند پتانسیل کاربردی زیادی در صنایع فیلتراسیون گازها و مایعات خواهند داشت.

به دلیل نو بودن شاخه نانو تکنولوژی تحقیقات زیادی در خصوص کاربرد این الیاف در فیلتراسیون انجام گرفته می باشد که البته بیشتر در زمینه فیلتراسیون گازها می باشد اما بکارگیری الیاف نانو در فیلتراسیون مایعات کاملا جدید بوده و پیش بینی می گردد نانو الیاف بی بافت بتواند تأثیر چشمگیر در حذف آلودگی های موجود در مایعات اعمال کند مضاعف بر اینکه راندمان بالاتر از آن چیز که فیلترهای معمولی و مرسوم به ما می دهند به ارمغان می آورد لذا مطالعه این بحث و ضرورت پژوهش در این موضوع احساس می گردد.

1-1- هدف

– حذف آلودگی هایی که امکان جداسازی آنها با فیلترهای رایج مرسوم امکان پذیر نمی باشد.

– ارائه روشی ساده تر و باصرفه تر برای فیلتراسیون مایعات.

2-1- واقعیت های بازار نانوتکنولوژی

آن چیز که هست و آن چیز که گزارش فرصت های نانوتکنولوژی به تصویر می کشد، یک مجموعه متراکم از فناوری ها و کاربردهایی می باشد که به دنبال همدیگر بوده و بلوک های سازنده ای هستند، که پویایی و ساختار قیمت بخش های محصولات موجود و آتی را تغییر خواهند داد محرک های قدرتمند زیادی در پس نانوتکنولوژی نهفته اند حجم بی سابقه ای از بودجه های دولتی در کنار مقدار یکسانی از وجوه پژوهش و توسعه مشارکتی و مقدار روزافزونی از سرمایه گذاری های خصوصی هست. به همین شکل، همگرایی رشته های علمی همواره جدا از هم مرسوم، بر اثر نانوتکنولوژی ثمرات بیشماری به همراه خواهد داشت. این مسأله در کنار این واقعیت که نانوتکنولوژی در حال پیشرفت همزمان در چند جبهه – که ممکن می باشد آنها هم در مواردی باهم رقابت کنند – می باشد، پویایی قابل ملاحظه آینده را به تصویر می کشد، که در آن صنایع جدید متولد شده، صنایع قدیمی واژگون می شوند و سرمایه گذاران مطلع صاحب فرصت های فراوانی می باشند. در حالی که ممکن می باشد چیزی به نام «بازار نانوتکنولوژی» نداشته باشیم، اما لااقل در هنگام صحبت کردن از بخش نانوتکنولوژی ارزشی به نام زمان وجود خواهد داشت.

1-2-1- پویایی بخش نانوتکنولوژی

یک مشخصه قابل ملاحظه بخش نانوتکنولوژی، ساختار پیچیده آن می باشد. سرمایه گذاران عمومی و خصوصی، شرکت های بزرگ، شرکت های وابسته و دانشگاه ها، سازمان های پژوهشی، شرکت های کوچک و شرکت های نوپا در حال تعامل غیر مرسومی باهم هستند. شرکت های بزرگ که به دنبال فرصت هایی برای مصارف موجود هستند، با شرکت های جداشده از دانشگاه ها خیلی بیشتر همکاری می کنند و در شرکت هایی که خارج از زمینه عادی تخصصی شان قرار دارند سرمایه گذاری می کنند؛ زیرا پذیرفته اند که این مرزها در حال از بین رفتن می باشند. شرکت های نوپا شبکه هایی تودرتویی از موافقت نامه های جوازدهی را با بازیگران کوچک و بزرگ این فناوری ها امضا می کنند. آمارها در برگیرنده همه این پویایی نیستند، اما نمایی از نیروهای بازیگر را به دست می دهند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

2-2-1- جغرافیای نانو

در میان حدود 1259 بازیگری که در NOR2 مطالعه شده و به فهرست درآمده اند، برتری آمریکا از نظر تعداد شرکت های دخیل کاملا عیان می باشد.

تعداد دقیق شرکت ها اندکی گمراه کننده می باشد، زیرا تصمیم گیری برای دسته بندی آنها ساده نیست جدای از شرکت هایی که به سرعت پدید می آیند، بسیاری از قدیمی ها در برزخی از حیات ایستا، یا مرده به وجود می آیند؛ مخصوصا در آمریکا که حیات اغلب شرکت ها با پایین انداختن یک کلاه و اندکی از ذهنیات راهبردی شروع شده و با پیوستن به سازمانهای ثبت شده اما غیرفعال پایان می پذیرند. با این حال بازیگران اصلی آمریکا، ژاپن، آلمان و بسیاری بر اثر اعمال پیمانه شناسی و نانوتکنولوژی «انگلستان» در نمودار قابل تشخیص اند.

در آمریکا شرکت های ساخت و تولید بسیار دقیق صنعت نیمه هادی هست، حال آنکه برتری آلمان به علت وجود تولید کنندگان مواد شیمیایی می باشد که روی فرآیندهای تولید از قبل موجود خود – که مدت ها محصولاتی نانو مقیاس تولید می کرده اند – کنترل بیشتری را اعمال می کنند.

دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی شرکایی برای شبکه سازی، منابعی برای شرکت ها مشتق گردید و بازیگرانی در عرصه مالکیت معنوی خود می باشند در پژوهش دانشگاهی نیز آمریکا برتری دارد. در شمارش گاهی گروه های آموزشی متعدد یک مؤسسه فعال در نانوتکنولوژی جداگانه به حساب آمده اند. همچنین این تصاویر می توانند تحت تاثیر بازاریابی دسته بندی هایی قرار بگیرد، که مخصوصا برای جذب سرمایه های نانوتکنولوژی صورت می گیرند.

بازیگران نانوتکنولوژی بیش از هر زمینه منفرد دیگری از فناوری، وجوه عمومی را به خود جلب کرده می باشد.

در کل دنیا دولت ها سالانه حدود 3 میلیارد دلار روی نانوتکنولوژی هزینه می کنند و هر ساله کوشش جدیدی از سوی آمریکا، اروپا و ژاپن برای عقب گذاشتن رقبا نظاره می گردد. برآورد می گردد که مخارج پژوهش و توسعه مشارکتی در حد این وجوه عمومی باشد و پس روی هم رفته سالانه 6 – 5 میلیارد دلار روی نانوتکنولوژی هزینه می گردد.

تعداد صفحه : 152

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید