فایل تحقیق : پایان نامه امکان سنجی پیوستن ایران ایر به ائتلاف های بین المللی هوایی

دانلود پایان نامه

پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد رشته اقتصاد    

امکان سنجی پیوستن ایران ایر به ائتلاف های بین المللی هوایی

استاد راهنما:

جناب آقای دکتر تیمور محمدی

استاد مشاور:

جناب آقای دکتر سید محمد باقر ملائک

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 

پایان نامه

(مقطع کارشناسی ارشد)

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

بخش هایی از متن پایان نامه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

در حال حاضر گسترش روزافزون صنعت حمل‌ونقل هوایی، به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه و رشد در دنیا مطرح می باشد. این صنعت جایگاه ویژه‌ای در سیاست‌ها و برنامه‌های کشورهای توسعه‌یافته دارد و کشورهای در حال توسعه نیز به دنبال بالا بردن سطح خدمات خود در این صنعت هستند. ایرلاین­ها به عنوان مهم‌ترین بخش این صنعت، برای بقا در این صنعت و بالا بردن کیفیت خدمات، استراتژی های همکاری را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند. در پژوهش حاضر وضعیت فعلی ایران ایر در ارائه خدمات مطالعه شده می باشد، استراتژی های همکاری به صورت کامل توضیح داده‌شده و فرایند ایجاد آن مطالعه می گردد. در ادامه، روش‌های مختلف در فرآیند تصمیم‌گیری، معرفی می شوند و راه‌های حل مسائل تصمیم‌گیری به گونه کامل اظهار می شوند. در ادامه، شرایط فعلی ایران ایر و شرایط پیش رو آن را در صنعت حمل‌ونقل هوایی بین‌المللی مطالعه می‌کنیم و با در نظر داشتن فرایند تصمیم‌گیری بهترین شریک را برای ایران ایر انتخاب می‌کنیم. در نهایت، با ارائه‌ی یک فرایند سه مرحله‌ای پیشنهاد خود برای نجات ایران ایر و بالا بردن سطح خدمات آن را ارائه می‌کنیم.

 

واژگان کلیدی: ائتلاف استراتژیک، ائتلاف‌های بین‌المللی، تصمیم‌گیری، ایران ایر،ANP.

1 مقدمه

در سال‌های اخیر صنعت حمل‌ونقل هوایی تأثیر بسیار ویژه‌ای در اقتصاد جهانی اعمال می کند. سالانه تقریباً 5/2 میلیارد مسافر و 50 میلیون تن بار توسط این صنعت جابه جا می گردد. در ایالات‌متحده هر 100 شغل مرتبط با هوانوردی ، تقریباً 330 شغل در صنایع دیگر ایجاد می کند. سهم صنعت هوانوردی تجاری در فعالیت‌های اقتصادی سالیانه حدود 11 میلیون شغل و 2/1 تریلیون دلار می باشد. امروزه بایستی هوانوردی را به مثابه شبکه جهانی حقیقی دانست زیرا که اگر هوانوردی خود به تنهایی یک کشور می‌بود 21 امین اقتصاد بزرگ دنیا و هشتمین زنجیره‌ی بزرگ تأمین را می‌داشت. این آمارها و آمارهای مشابه نشان می‌دهند که هرگونه تغییر مثبت و بهسازی در حیطه حمل‌ونقل هوایی می‌تواند تأثیرات مثبت خود را در حجم زیادی بروز دهد.

از طرف دیگر خطوط هوایی برای اقتصادهای محلی، ملی و جهانی مهم و حیاتی هستند. شبکه‌های منسجم و یکپارچه هوایی بازار دادوستد را فراهم می‌کنند و آن‌ها را قادر ساخته تا کسب‌وکار را توسعه داده و محصولات و خدمات خود را در بازارهای گسترده‌تری به فروش برسانند. با در نظر داشتن اینکه جهان به لحاظ ابعاد ثابت می باشد و با در نظر داشتن افزایش روبه رشد جمعیت چیزی که به وضوح مورد نیاز می باشد روش‌هایی ست که بهره گیری از مسیرهای کنونی را بهینه سازد.

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید