فرمت word : پایان نامه امیرالمؤمنین (ع) خرد ورزی را چگونه توصیف کرده و چه آسیب هایی را برای آن برشمرده

دانلود پایان نامه

Subjest:

Siyn s  of wisdom and unwisdom

and threats to wisdom  in lmam Ali,s words

Supervisor:

Dr. seid Abdolrasool  Hoseinizadeh

Advisor:

Dr.Heidar ali  rostami

Summer     1391

پایان نامه

(مقطع کارشناسی ارشد)

بخش هایی از متن پایان نامه :

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

فصل اول: کلیات

1-1 بخش اول: مقدمه

1-1-1 طرح مسأله

مسأله خرد و خرد ورزی چیزی می باشد که بشر از ابتدای خلقتش با آن سروکار داشته و در بسیاری از موارد نیز آفات بی خردی  گریبان گیر  او شده می باشد. در طول تاریخ بشر بی خردی بسیاری از انسانها باعث شده تا خطا کنند و صلاح خویش را تشخیص ندهند و به وظیفه  خود به درستی اقدام نکنند. این اشتباهات گاهی چنان زیاد می باشد که قابل جبران نیست تا جایی که گاهی بی خردی  باعث انحراف از صراط هدایت و قرار گرفتن در مسیر باطل می گردد .

بنابراین نیاز می باشد نشانه های خردورزی بر سی و تبیین گردد. سپس نشانه ها ی نابخردی و آفات آن و عواملی که باعث زوال خرد میشوند نیز بایستی مورد مطالعه قرار گیرد. از آنجا که این مسأله دارای ابعاد گوناگونی می باشد  بایستی آن ابعاد نیز تشریح گردد و نشانه ها ی صاحبان خرد و نابخردان مشخص گردد. از این رو تصمیم گرفته گردید تا به سخنان شخصیتی که خود نمونهی بارز خرد و خرد ورزی می باشد مراجعه گردد و او کسی نیست غیر از امیرالمؤمنین علی(ع) ؛ کسی که نشانه های خرد و خرد ورزی در گفتار و کردار او مشهود و نمایان می باشد.

عنوان :پس سؤال اصلی پژوهش اینگونه مطرح می گردد : امیرالمؤمنین (ع) خرد ورزی را چگونه توصیف کرده و چه آسیب هایی  را برای آن برشمرده می باشد؟ وضمن آن سؤالات فرعی زیر مطرح میگردند:

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
  • نشانه های خرد کدامند؟
  • آفات و آسیب های خرد چیست؟
  • نشانه های نابخردی کدامند؟

1-1-2- پیشینه ی موضوع

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید