دانلود فرمت ورد:پایان نامه حمایت از بزه دیده در فرآیند دادرسی کیفری

دانلود پایان نامه

عنوان :

طرفداری از بزه دیده در فرآیند دادرسی کیفری

پایان نامه

(مقطع کارشناسی ارشد)

بخش هایی از متن پایان نامه :

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

طرفداری از بزه دیده در فرآیند دادرسی کیفری موضوعی می باشد که در این پایان نامه مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. پس از طرح مفهوم بزه دیده و حق های در نظر گرفته شده برای آنان بایستی دانست حق های ماهوی در قالب مقررات شکلی و ماهوی مانند آیین دادرسی کیفری در هر کشور مانند در ایران در نظر گرفته شده اند. این حقوق در قالب سیاست های جنایی افتراقی در فرآیند دادرسی کیفری برای اشخاص بزه دیده در قالب حق های ویژه و خاص مقرر گشته اند. در قانون جدید آیین دادرسی کیفری ایران مصوب 1393، قانونگذار رویکرد بزه دیده محور به اشخاص درگیر در فرآیند دادرسی داشته و حق های ویژه ای را در قالب سیاست های ترجحی، اقتداری و امتیازی برای آنان مقصود کرده که در این پایان نامه به توضیح آن تصریح خواهد گردید.

واژگان کلیدی:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

بزه دیده، دادرسی کیفری، سیاست جنایی افتراقی، حقوق انسانی 

 

مقدمه

در مقایسه با سایر انسانها، بزه دیدگان بیش از دیگران به محیطی امن و سالم برای رشد و شکوفایی استعداد های خود نیاز دارند و بایستی در شرایطی باشند که در مواقع لازم از طرفداری و امداد های لازم برخوردار شوند. از این رو و با در نظر داشتن آنکه به موجب اسناد بین المللی و قوانین داخلی کشورها بایستی نسبت به بهبود شرایط جسمانی و روحی بزه دیدگان و حقوق آنها در فرآیند دادرسی کیفری توجهات لازم صورت گیرد. با در نظر داشتن نمودهای فراوان بزه دیده گی که ره آورد اوضاع نابسامان اقتصادی، فقر و بحران های جهانی و منطقه ایست و در شرایطی که اشکال خاص بزه دیده گی در مناطق گوناگون جهان هر روزه به شیوه ای جدید نظاره می گردد،بهره گیری از طرفداری ها توجیه پذیر و ضروری  می رسد. با آنکه مطالعات بزه دیده شناسی در ایران مراحل آغازین خود را سپری می کند لیکن سابقه طرفداری قانونی از بزه دیدگان خاصه طرفداری کیفری به سالهای نخستین قانونگذاری جدید در کشور ما برمی گردد.

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید