پایان نامه درباره نقش و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران 

تکه ای از متن پایان نامه :

3- جدول اختياري مي باشد.

مأخذ – اداره منابع طبيعي شهرستان خواف .

 

 

 

  • شهر خواف از رشته کوه سنگان که ادامه کوه های باخرز می باشد و دو دشت معروف زوزن و خواف تشکیل می گردد .
  • مهمترین رودخانه های این شهرستان که همگی فصلی و کم آب هستند عبارتند از رود سلامی ، رود سده ، رود فدک ، رود خواجه یار و رودشور .
  • دشت خواف در معرض بادهای 120 روزه ی سیستان قرار دارد ، که حاوی گرد و غبار شدید در طی این 120 روز می باشدکه در طول و حواشی تابستان می وزد
  • هوای این شهرستان کویری و کم باران می باشد . دشت خواف به وسعت 1220 کیلومتر مربع و دشت زوزن به وسعت 5600 کیلومتر مربع می باشد . مهمترین کوههای شهرستان خواف عبارتند از کوه تیغ سبز ، پساکوه ، کوههای کیبر و خیبر ، کوه قلعه دختر ، کوه فدک و کوه خواجه یار در جوار شهرستان ،که به معرفی گسترده تر آنان می پردازیم .

ب ) زمین شناسی منطقه :

  • رشته کوهای متعددی که در قاعده مثلث ایران مرکزی قرار دارد عمدتاَ دارای راستای حدودی شرق ، جنوب شرق _ غرب و شمال غرب می باشند که در بعضی مناطق بر اثر عملکرد گسلها این روند به شمال شرق ، جنوب غرب تغییر کرده می باشد ، اراضی مسطحی که در بین این تیغه ها قرار دارد از خواف به سمت تربت حیدریه و تا سبزوار را در بر میگیرد محدوده ی باریکی می باشد که توسط یک سری از گسلهای اصلی و فرعی به همرا ه طاقدیسها و ناودیسها پوشانده شده اند که ارتفاعات و زمینهای پست منطقه را تشکیل داده اند .
  • ستیغ کوه های این منطقه عمدتاَ از سنگهای سخت مانند ماسه سنگ ،آهکهای ماسه ای و سنگهای آذرین بیرونی و درونی می باشند .
  • زمینهای هموار که بیشتر ناشی از عملکرد گسلهای اصلی مانند گسل بزگ کویر می باشد دشتها و کویرها را تشکیل می دهند و اکثراَ توسط تراسها ، ماسه های بادی و مواد شسته شده ی دامنه ای پر شده اند .

این منطقه در شمال شرق ایران از نظر ساختمان زمین شناسی امتداد باریکی از ایران مرکزی به شمار می رود

تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.