منبع پایان نامه : پایان نامه رابطه ابعاد ماهیت شغل بر میزان خلاقیت کارکنان شرکتهای بیمه

دانلود پایان نامه

رشته  : مدیریت بازرگانی  گرایش: بیمه

 

عنوان:

ارتباط ابعاد ماهیت شغل بر میزان خلاقیت کارکنان شرکتهای بیمه استان گیلان

استاد راهنما:

جناب آقای دکتر حسین گنجی نیا

اساتید داور:

سرکارخانم دکتر نرگس دل افروز

جناب آقای دکتر محمدرضا آزاده دل

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

نیمسال دوم تحصیلی 1393

پایان نامه

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

(مقطع کارشناسی ارشد)

بخش هایی از متن پایان نامه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

هدف اصلی این پژوهش سنجش ارتباط بین ماهیت شغل (متغیر مستقل اصلی) و میزان خلاقیت (متغیر وابسته) کارکنان بیمه استان گیلان بود. سؤالات پژوهش با درنظر گرفتن خلاقیت و ابعاد ماهیت شغل (چالش های شغلی، ارزش کار، فرصت های شغلی، ابزار شغلی، خوداستقلالی، بازخورد) مطرح و مورد مطالعه قرار گفت. روش پژوهش کاربردی و از نوع همبستگی بوده و به مقصود تعیین روابط بین متغیرها از پرسشنامه استاندارد بیکر و رندسیپ بهره گیری گردید. جامعه آماری مشتمل بر 150 نفر از کارکنان بیمه استان گیلان (بطور خاص مدیریت و کارکنان ادارات مرکزی شرکت بیمه ایران) می باشد که در سال 1393، تعداد 108 نفر از آن ها بعنوان نمونه انتخاب شدند.

نتایج حاصل از پژوهش فرضیه اصلی را مورد تأیید قرار داد؛ یعنی بین ماهیت شغل و میزان خلاقیت کارکنان ارتباط مثبت و معناداری هست.

نتایج حاصل از پژوهش درمورد فرضیه های فرعی به این قرار می باشد :

که بین چالش های شغلی و میزان خلاقیت کارکنان ارتباط مثبت و معناداری هست ، بین ارزش کار و میزان خلاقیت کارکنان ارتباط مثبت و معناداری هست ، بین فرصت های شغلی و میزان خلاقیت کارکنان ارتباط مثبت و معناداری هست ، بین ابزار شغلی و میزان خلاقیت کارکنان ارتباط مثبت و معناداری هست ،  بین خود استقلالی و میزان خلاقیت کارکنان ارتباط مثبت و معناداری هست  و  بین بازخورد و میزان خلاقیت کارکنان ارتباط مثبت و معناداری هست.

 

کلید واژه ها: ماهیت شغل، خلاقیت، کارکنان بیمه استان گیلان

 

فصل اول

کلیات / طرح پژوهش

 

 

1- 1 – مقدمه

همه سازمان ها برای رشد و بقای خود نیازمند اندیشه های نو و بدیع می باشند. افکار و نظریات جدید خون تازه ای به کالبد سازمان تزریق کرده و آن را از فنا و نابودی می رهاند. حیات جهان بسیار متغیر و پرتلاطم امروز ما نیازمند نوآوری و خلاقیت می باشد. دراین عرصه، اهمیت نیروی انسانی به وضوح قابل نظاره می باشد. زیرا اگر این نیرو که در واقع منبع اصلی مولد انرژی در سازمان می باشد با بی توجهی روبرو شده و یا سرکوب گردد، سازمان هر روز ضعیف تر شده و چرخ های آن یکی پس از دیگری از حرکت بازخواهد ایستاد. پس عامل کلیدی و آن چه که هم اکنون درجهان در کانون توجه سازمان و جوامع بشری قرار دارد، این منبع عظیم نیروی انسانی می باشد و مهارت مدیران در شناسایی رفتار و شخصیت افراد و برخورد مناسب با آن، که همان مهارت انسانی و ارتباطی به شمار می رود، در ایجاد فضای مناسب ظهور خلاقیت و پرورش نیروی انسانی خلاق،  دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. ( شریعت، جلالی جواران، 1388، 42 )

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید