پایان نامه رشته معماری و شهرسازی: با موضوع نگرش اساطیری در ساخت خمره های تدفینی ایران باستان

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :توجه اساطیری در ساخت خمره های تدفینی ایران باستان

تکه ای از متن پایان نامه :


اساطیر و نمادهای مؤثر بر بینش و تفکر ایرانیان باستان در خصوص بهره گیری از گورخمره ها مهجور مانده و کمتر مورد توجه و مطالعه پژوهشگران قرار گرفته می باشد.لازم به توضیح می باشد تاکنون پایان نامه، پژوهش و مقاله ای در راستای مطالعه مفاهیم اسطوره ای در تدفین خمره ای در ایران باستان انجام نشده می باشد. پس چنانکه مسلم می باشد این پژوهش می تواند اولین منبع مکتوب باشد که مفاهیم نمادین و اسطوره ای خمره های تدفینی را شناسایی و معرفی می نماید.

 

1-10 جمع بندی مطالب فصل اول

 

در این فصل آغاز ساختار کلی پژوهش مورد بحث قرار گرفت و سپس به معرفی پژوهش های انجام شده در زمینه تدفین خمره ای در ایران باستان پرداخته گردید. لازم به ذکر می باشد در این فصل تنها به ذکر روند شکل گیری پژوهش و چگونگی انجام آن بسنده گردید و  درفصل بعد تحت عنوان توجه های اساطیری و تاریخی مرگ در ایران باستان به اظهار عقاید اولیه، تدفین در اساطیر ایران باستان و انواع شيوه هاي تدفين پرداخته خواهد گردید.

 

 

 

2-1 مقدمه

 

خود را بر اساس آن مشهودات تعیین می کند، یعنی الگوهای خود را منطبق با شرایط عینی می سازد. لذا دین در میان این مجموعه باورها الگوی مشخصی ندارد. به اظهار دیگر در جوامع ابتدایی هیچ گونه نظام دینی که مجموعه ای از ساختارها و قوانین مشخص باشد به چشم نمی خورد. این پراکندگی در باورها و اعتقادات

توجه اساطیری در ساخت خمره های تدفینی ایران باستان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.