دانلود فرمت ورد:پایان نامه ساخت آغاز‌گر-پایان ‌بخش در کتابهای درسی کودکان

دانلود پایان نامه

و ارتباط آن با درک خواندن: نظری نقشگرا

رشته: زبان شناسی

  مقطع: کارشناسی ارشد

نام ونام خانوادگی دانشجو:  بنفشه مسگری

پایان نامه

(مقطع کارشناسی ارشد)

بخش هایی از متن پایان نامه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

در دستور نظام­مند نقشی هلیدی اعتقاد بر این می باشد که ماهیات زبان مبتنی می باشد بر نیاز به ارتباط، به همین جهت شناخت زبان در گرو مطالعه کارکردهای آن می باشد. در این رویکرد سه لایه معنایی برای هر بند در نظر گرفته می­گردد. در پژوهش حاضر کوشش بر آن می باشد تا، با بهره گیری از این رویکرد، آن لایه معنایی که اصطلاحاً فرانقش متنی خوانده می گردد در کتاب درسی دبستان مورد مطالعه قرار گیرد. در این راستا نخست به تحلیل آغازگر/پایان­بخش جملات کتاب درسی پرداخته، و سپس نحوه توزیع و تکرار آغازگرها و پایان­بخش­ها مورد کنکاش قرار می­گیرند. پس از استخراج الگوهای تکرار با انجام آزمونی به مطالعه میزان تاثیر این الگوهای ساخت آغازگر/پایان­بخش می­پردازیم و در پی یافتن جوابی برای این سوال خواهیم بود که آیا ارتباطی معنادار میان این الگوها با درک خواندن دانش­آموزان هست یا خیر.

فهرست مطالب
عنوان صفحه
1- فصل یک: مقدمه………………………………………….. 1
1-1- درآمد…………………………………………………………………………………………………………………….                                                                                       2
1-2- موضوع مورد مطالعه ……………………………………………………………………………………………. 4
1-3- هدف پژوهش……………………………………………………………………………………………………….. 5
1-4- اهمیت پژوهش…………………………………………………………………………………………………….. 6
1-5- سؤال­ها و فرضیه­های پژوهش……………………………………………………………………………… 6
شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید