دانلود پژوهش: پایان نامه طراحی معماری مجتمع ابدرمانی و هتل سه ستاره شهر سرعین

دانلود پایان نامه

پایان نامه کارشناسی ارشد

(رشته مهندسی معماری)

عنوان :

طراحی معماری مجتمع ابدرمانی و هتل سه ستاره شهر سرعین

نگارنده :نوید حسینی

استاد راهنما : دکتر شهناز فرمانی

پایان نامه

(مقطع کارشناسی ارشد)

بخش هایی از متن پایان نامه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

یک نویسنده افکار و ذهنیات خود را با نوشته ها ،  یک مجسمه ساز تجسم هایش را با شکل دادن و ارائه ی آن در یک مجسمه ،  یک نقاش هنر نقاشی خود را در تابلوها و اختصار یک معمار علم و هنر و فرهنگ را در قالب طرح های یک بنا به جامعه عرضه می کند . هنر یک آرشیتکت ، خطوط گویای تجسم هایی می باشد از عملکردهای یک بنا که در قالب طرح معماری عرضه می کند .

یک طراح قبل از ارائه ی طرح یک بنا بایستی با شناخت کامل از خصوصیات و اجزای سطوح و فضاهای آن و با تجزیه و تحلیل کامل بخش ها و قسمت های مختلف یک بنا و سیرکولاسیون حرکت ها و عملکردها شروع به طراحی نماید .

بایستی توجه داشت آن چیز که که یک بنا را به وجود می آورد ، در حقیقت نیازها ، ارتباطات ، سیرکولاسیون و عملکردهای مختلف یک بناست و آن چیز که که به آن واقعیت می بخشد و به طرح یک بنا شخصیت می دهد ، علم و هنر معماری می باشد که در قالب طراحی معماری با اصولی منطقی و روابطی درست و سیرکولاسیون حساب شده برای تجسمی زیبا و هنرمندانه ، خلق و ارائه می گردد .

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

یکی از اصولی ترین مسائلی که در ارتباط با طراحی بنا می بایستی مورد توجه قرار گیرد ، جایگاه طبیعی زمین و مسأله ی آب و هوای منطقه ایست که زمین در آن واقع شده می باشد . فرم و سیستم یک ساختمان با در نظر داشتن آب و هوای هر منطقه متفاوت می باشد . دسترسی ها ، نوع بهره گیری از زمین و وضعیت ساختمان های اطراف هم در طراحی تأثیر بسزایی دارند .

در کشور ما مسائل مربوط به اقلیم و چگونگی انطباق ساختمان با شرایط آب و هوایی گوناگون ، قدمت و سابقه ی بسیاری دارد اما متأسفانه تقلید از فرهنگ ساختمان سازی غرب و الگو قرار دادن غیر منطقی آنها و هم چنین بهره گیری از مصالح ساختمانی جدید و مسائل دیگر باعث فراموشی این میراث گرانبها گردیده می باشد . از آنجا که بشر عامل اصلی معماری بوده ،  یکی از اهداف مهم معمار در طراحی ساختمان ، تأمین آسایش فیزیکی استقاده کنندگان آن می باشد .

بشر فقط یک وجود فیزیکی ساده که به جا و مکان نیاز داشته باشد ، نیست ؛ بلکه پاسخ های احساسی او نیز از اهمیت فراوانی برخوردارند . چگونگی احساس مردم از هر فضا ، به چگونگی تقسیم آن ، چگونگی ورود به آن ، رنگ آمیزی ، نور پردازی و … بستگی قاطع دارد . آرایش مناسب فضاها ، مبلمان مناسب ، چشم اندازی زیبا ، نور و تهویه ی مناسب همگی در طراحی آن ساختمان تأثیر مهمی را اعمال می کنند و هر مهندس معمار وظیفه دارد با بهره گیری از فنون معاصر و به کار بردن هنر خود برای اظهار خصوصیات دنیای مدرن به طراحی اقدام نماید و این اقدام به وحدت ارگانیک بنا ، فضا و سازه ، توجه و تکریم به محیط اطراف ، هماهنگی و ارتباط مناسب بین فضاهای داخلی با شکل خارجی ساختمان و نیازهای اقتصادی احتیاج دارد

 

چکیده:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

فراغت به معنای رها شدن از همه قیدها و ترتیبهای روزانه می باشد. فراغت به معنای جدا کردن ذهن از درگیرهای جاری زندگی و برگشت کامل به خویشتن خویش می باشد. نیازهای زندگی آدمی را ناگزیر می سازد که راه و رسم نظم یافته ای را در جریان تلاشهای روزانه خود بپذیرد .

امروزه مساله جهانگردی بیش از هر زمانی مورد توجه قرار گرفته می باشد. جهانگرد و صنعت جهانگردی جایگاه  ویژه ای برای خود پیدا نموده می باشد، تاجایی که در اکثر کشورها با مسائل مهم دولتی در رقابت می باشد. در جهان امروز، مساله تبادل فرهنگی و برداشته شدن مرزها از یک طرف و برگردان اقتصادی بیشتر این صنعت به نسبت دیگر امور با در نظر داشتن رو به اتمام بودن ذخایر طبیعی کشورها از طرف دیگر، جایگاه مهم توریست و صنعت توریستم را بهتر معرفی می نماید. از این رو مطالعات و برنامه ریزی گسترده ای بر روی این مهم در حال انجام می باشد تا کشورها در هر لحظه موفقترین مسیرها را پیش روی این صنعت ترسیم نمایند. ایران از نظر دارا بودن پتانسیل جذب توریست دارای امتیازات بالایی می باشد .

مبحث آبدرمانی و بهره گیری از چشمه­های آب معدنی مدت طولانی می باشد که شناخته شده می باشد و هتلهایی که در مجاورت این چشمه تاسیس شده­اند امروزه چهره قدیمی و سنتی گذشته را دارند که مؤید همین موضوع می باشد.

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید