منبع پایان نامه : پایان نامه همجنس گرایی در دین و روانشناسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه کارشناسی ارشد

همجنس گرایی در دین و روانشناسی

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

استاد راهنما: حجت الاسلام و المسلمین دکتر رحیم نصرتی ناروئی

تابستان 1393

پایان نامه

(مقطع کارشناسی ارشد)

بخش هایی از متن پایان نامه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

هدف پژوهش حاضر، مطالعه همجنس گرایی از نگاه دین و روانشناسی می باشد تا نقطه نظرات دینی و آراء اندیشمندان در روانشناسی را نقد و مطالعه کند. بدین مقصود منابع دست اول ادیان توحیدی و غیر توحیدی، همچنین منابع بروز روانشناسی مانند کتاب ها، مقالات و سایت های مربوط به مباحث روانشناسی جنسی- تربیتی به دقت جستجو گردید. و یافته ها به روش کتابخانه ای و توصیفی- تحلیلی گردآوری گردید. این یافته ها به شیوه توصیفی تحلیلی مقایسه و تحلیل گردید و نتایج ذیل بدست آمد:            1- همجنس گرایی در نگاه ادیان توحیدی نوعی گرایش جنسی می باشد که با هدف آفرینش و سعادت ابدی  بشر مغایر بوده و امری ناپسند و گناهی نابخشودنی به حساب می آید. 2- به نظر  بعضی از ادیان غیر توحیدی، همجنس گرایی، گرایشی طبیعی بوده و مورد تایید می باشد، اما بعضی دیگر از ادیان غیر توحیدی همجنس گرایی را به رسمیت نشناخته و آن را مخالف سیر طبیعی ارضای جنسی بشر می دانند. 3- در علم روانشناسی این گرایش جنسی تا سال 1973 میلادی در زمره انحرافات جنسی طبقه بندی می گردید، اما به تدریج به عنوان گرایشی طبیعی و متناسب با فیزیولوژی و روان بشر تعریف شده، که اگر نسبت به دگرجنس خواهی سودی نداشته باشد، ضرری نیز در پی ندارد. 4- با اینکه بعضی اصرار بر سرشتی بودن همجنس گرایی برای بعضی افراد دارند اما تاریخ گرایش به همجنس گرایی به دوران حضرت لوط7 بر می گردد. 5- طبق آموزه های دینی همجنس گرایی بیشتر جنبه روانشناختی دارد و از اختیار و ترجیح جنسی ناشی می گردد و ارتباطی با مسئله زیستی ندارد. 6- علت گرایش به همجنس گرایی با اینکه در علم روانشناسی هنوز به صورت قطعی ثابت نشده می باشد، اما دو مؤلفه زیستی و روانشناختی مهمترین عوامل گرایش به همجنس گرایی معرفی شده می باشد.

پس همجنس گرایی به دلیل بعضی زمینه های زیستی و روانشناختی نابهنجار مانند نحوه همسر گزینی، تربیت والدینی، تجربه های دوران کودکی با همسالان، خواهران و برادران و دیگر محیطهای تربیتی به عنوان گرایش ترجیحی فرد بروز می کند نه اینکه گرایشی هنجار و متناسب با فطرت بشر باشد.

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید