پایان نامه کارشناسی ارشد درباره نقش و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران 

تکه ای از متن پایان نامه :

  • در نقاط روستایی می باشد . خروج جمعیت معمولاَ در سنین کار و توسط مردان انجام می شود .
  • از ایالات مهم منطقه می توان ایالات تیموری ، زنگنه ، بهلولی ، عرب ، میش مست ، بلوچ ، سربوزی و مریدار را نام برد ، این ایالات علاوه بر مردم بومی اصیل خواف که به پسوند رودی شهرت دارند در این منطقه زندگی می کنند .
  • زمینی و حتی سیلابهای سطحی به واسطه عبور و برخورد از لایه های دارای املاح شدید ، نیاز به مطالعه و لزوم توجه بیشتر در امور تهیه و یا انتقال آب برای مصارف شرب ، دام و کشاورزی را دوچندان می نماید (برزین،1373).

3-3-7-2-باغداری :

  • با در نظر داشتن آمار موجود در سالهای 85 _86 سطح زیر کشت محصولات باغی شهرستان خواف 750 هکتار می باشد که تماماَ کشت در آنها آبی بوده می باشد . همانگونه که قبلاَ گفته گردید ، منطقه بخش مرکزی خواف از لحاظ کشاورزی و باغداری غنی تر می باشد و عمده مناطق دارای باغت در این شهرستان را میتوان چنین برشمرد :
  • در دهستان میان خواف که شامل شهر خواف نیز هست میوه هایی مثل انگور ، انار ، انجیر ، زردآلو و توت در حد قابل ملاحظه ای تولید می گردد . در دهستان میان خواف به علاوه کاشت درخت کاج نیز رشد فراوانی دارد و در روستاهایی مانند نشتیفان به خصوص این گونه درخت فراوان می باشد که هم پوشش گیاهی و فضای سبز حاصل شده و هم ارزش چوب آن قابل ملاحضه می باشد و مانند می تواند گزینه ای برای رونق دادن به کاشت آن در سطح وسیع را پیش روی مسئولان جهاد کشاورزی منطقه قرار دهد (برزین،1373)

3-3-7-3-دامداری :

  • جمعیت دامی شهرستان خواف در آخرین آمار موجود 278918 واحد دامی می باشد . ترکیب و بافت دامی عموماَ شامل 6/67 درصد گوسفند و بره ،9/30 درصد بز و بزغاله ، 3/1 درصد گاو ، 2/0 درصد شتر و بچه شتر می باشد .

همچنین این شهرستان دارای واحدهای مرغداری به ظرفیت 5400 قطعه در یک دوره ی تولید می باشد .در سال 1386 این شهرستان دارای 4500 قطعه مرغ و خروس و اردک و غاز بوده می باشد . به علاوه چندین واحد گاوداری گوشتی و شیری نیز در

تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.