متن کامل: پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت : بررسي تاثير ابعاد اصلي شغل بر ميزان تعهد سازماني كاركنان سازمان تامين اجتماعي

دانلود پایان نامه

با عنوان : بررسي تاثير ابعاد اصلي شغل بر ميزان تعهد سازماني كاركنان سازمان تامين اجتماعي شهرستان سنندج

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

دانشکده علوم انسانی

پایان نامه  برای دریافت درجه کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی

گرایش استراتژیک 

عنوان :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

بررسي تاثير ابعاد اصلي شغل بر ميزان تعهد سازماني كاركنان سازمان تامين اجتماعي شهرستان سنندج

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده پژوهش

نيروي انساني هر سازمان منبع گرانبهاي آن سازمان می باشد كه مي تواند آن را در راستاي نيل به اهدافش ياري نمايد كاركنان متخصص، وفادار، سازگار با ارزشها و اهداف سازماني داراي انگيزه قوي و متمايل و متعهد به حفظ و ادامه عضويت سازماني از نيازهاي اصلي و بسيار ضروري هر سازماني می باشد. سازمان به كاركناني نياز دارد كه فراتر از توضیح وظايف مقرره و معمول خود به كار و فعاليت بپردازند. چه بسا بسياري از جوامع عليرغم بر خورداري از منابع طبيعي فراوان تنها به دليل فقدان نيروي انساني لايق توان بهره گیری از اين مواهب را نداشته حال آنكه ملتهاي ديگر با وجود عدم برخورداري از منابع طبيعي فراوان تنها به دليل بهره مندي از نيروي انساني متعهد مسير پيشرفت توسعه و ترقي را با سرعت چشمگيري طي نموده اند. يكي از دلايل عمده بررسي تعهد سازماني اين می باشد كه سازمانهاي داراي اعضاي با سطوح بالاي تعهد سازماني معمولاً از عملكرد بالاتر، غيبت و تاخير و جابه جايي كمتري برخوردار هستند. مطالعه تاثير ويژگي هاي شغلي (تنوع وظايف ، هويت شغلي ، اهميت شغلي ، استقلال ، بازخور) بر تعهد سازماني كه بواسطه تعهد باعث كاهش اين مشكلات (ناشي از غيبت و كم كاري) ميشود كاري بسيار موثر در اين زمينه می باشد. جامعه آماري اين پژوهش شامل 195 نفر ميباشد كه از اين تعداد 139 نفر به پرسشنامه ها پاسخ داده اند . براي بررسي ارتباط ابعاد شغلي با ميزان تعهد سازماني كاركنان با بهره گیری از نرم افزار spss از روشهاي آماري نظير آزمون همبستگي پيرسون، تحليل رگرسيون،آزمون رتبه بندي فريدمن بهره گیری گرديد . نتايج حاكي از وجود ارتباط مستقيم بين ابعاد شغلي و تعهد سازماني ميباشد . نتايج نشان ميدهد كه اهميت وظيفه بيشترين تاثير و تنوع وظايف كاركنان كمترين تاثير را بر ميزان تعهد سازماني كاركنان دارد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تعداد صفحه :141

قیمت : 14700 تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  ***

این نوشته در رشته مدیریت ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید