جدید: پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت : بررسي روشهاي ارزيابي عملكرد از ديدگاه مديران و كاركنان

دانلود پایان نامه

با عنوان : بررسي روشهاي ارزيابي عملكرد از ديدگاه مديران و كاركنان

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

مؤسسه تحقيقات و آموزش مديريت

 وابسته به وزارت نيرو

عنوان :

بررسي روشهاي ارزيابي عملكرد از ديدگاه مديران و كاركنان

در شركت سهامي آب منطقه اي آذربايجان غربي

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود می باشد***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

زیرا فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به گونه نمونه)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

اما در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود می باشد

چکیده :

همانگونه كه از عنوان پايان نامه برمي آيد ، موضوع تحقيق در ارتباط با بررسي ارزيابي عملكرد از ديدگاه مديران و كاركنان در شركت سهامي آب منطقه اي آذربايجانغربي مي‎باشد ، به عبارت گوياتر اين تحقيق به دنبال آن می باشد كه چگونه ميتوان روشهاي ارزيابي عملكرد را از ديدگاه مديران و كاركنان در شركت سهامي آب منطقه اي آذربايجانغربي بررسي و سيستم مناسبي را براي آن پياده نمود و در اين راه با چه پيش فرضها و زمينه ها و همينطور چه مشكلاتي روبرو می باشد و اساساً آيا جاري ساختن سيستم كارآمد ارزيابي عملكرد با در نظر داشتن ويژگيهاي شركت مذكور عملي می باشد . پياده کردن سيستم ارزيابي عملكردي كه تامين كننده نظرات مديران سازمان از يك سو و كاركنان آن از سوي ديگر باشد كار چندان ساده اي به نظر نمي‎رسد . و به همين دليل بايد به صورت منطقي و آگاهانه و با تكيه بر مباني نظري و به صورت همه جانبه با آن برخورد كرد . اجراي يك سيستم ارزيابي عملكرد مطلوب در واقع يك تحول بنيادي را در سازمانها پديد مي آورد و در صورتي كه درست اجرا گردد و به تمام لوازم آن آگاهي حاصل گردد مي‎تواند داروي مؤثري براي درمان دردهاي سازماني باشد.   

ارزيابي عملكرد عبارت می باشد از سنجش ميزان کوشش و حدود موفقيت كارمند در اجراي وظائف شغلي و تكاليف رفتاري مورد انتظار1 . اين سنجش به گونه اي صورت مي‎گيرد كه موجب تشويق كاركنان به افزايش كارآيي و تحقق اهداف سازماني گردد و به مفهومي ديگر به مراحلي كه طي آن سازمان نحوه عملكرد منابع انساني را در انجام وظايف و مسئوليتهاي محوله مورد بررسي و سنجش قرار ميدهد و يا مرحله اي می باشد رسمي به مقصود باز خور اطلاعات مربوط به نحوه انجام وظايف و مسئوليتهاي محوله اعم از مثبت يا منفي كاركنان . مديران و سرپرستان در جريان ارزيابي عملكرد ، رفتار كارمند را با وظايف شغلي و الگوهاي رفتاري مورد انتظار از او انطباق مي‎دهند .

    نيروي انساني مهمترين و با اهميت ترين منبع محدودي می باشد كه در اختيار جوامع قرار دارد و هدف نهايي تمام فعاليتهاي بشر در عرصه هاي مختلف ، برخورداري بيشتر و مناسبتر بشر از طبيعت پيرامون خود می باشد و هم علت تامه در تمام فعاليتها ، و از آنجا كه همه هدفها در تلاشهاي بشري ، بشر می باشد ، و نيز بدون حضور بشر هيچ تلاشي به نتيجه نخواهد رسيد ، انديشمندان را بر آن داشت تا در دهه‎هاي اخير به عامل نيروي انساني و شناخت دقيق و عميق تر آن توجه جدي مبذول دارند كه ره آورد آن ، خصوصاً در جوامعي كه بي خبر از تحولات پيرامون خود نبودند ، و وضعيت موجود و بقاي آن را لزوماً بهترين دست آورد نمي دانستند ، منجر به ايجاد انواع مكاتب بشري كه عضو اساسي همه آنها ، بشر و بشر شناسي می باشد ، گرديد .    در دنياي متلاطم امروز آن چیز که كه ذهن انديشمندان و صاحب نظران جوامع مختلف بشري را به شدت درگير خود ساخته می باشد ، بهره گیری بهينه از منابع محدود ، جهت پاسخگويي به خواسته ها و نيازهاي نامحدود انسانهاست . به عبارت ديگر اگر منابع نامحدود نبود ، دنياي بشر امروزي رنگ متفاوتي به خود ميگرفت و ديگر نيازي به علوم و دانش متعارف در جهت تخصيص بهينه منابع نبود و دقيقاً ضرورت وجود علم و دانش متعارف ريشه در محدود بودن منابع قابل دسترس دارد .

    در عرصه سازمانها و مؤسسات عمومي و خصوصي نوع نگاه به بشر به عنوان يك منبع مهم ولي محدود تغيير كرد و از حالت ابزاري بودن خارج و در نظر داشتن ارزشهاي وجودي و كرامتهاي انساني جايگزين آن گرديد . و آن چیز که كه در سالهاي اخير مطرح شده ، و ضرورت بهره گیری حداكثر از منابع محدود ، خصوصاً عامل نيروي انساني ، آن می باشد كه چگونه ميتوان عامل نيروي انساني را در سازمانها هدايت كرد كه حداكثر كارآيي و كاميابي و رضايت حاصل آيد . به عبارتي چگونه ميتوان استعدادها و ظرفيتهاي بالا و بالقوه نهفته انساني را شناسايي و آنها را در جهت حداكثر فعاليت و كارآيي و كيفيت و بهره وري از منابع محدود به كار گرفت ، و يا اينكه به چه طريقي ميتوان عامل نيروي انساني را در جهتي هدايت و رهبري نمود كه حداكثر فعاليت و كارآيي و بهره وري و رضايت در فعاليتهاي سازماني حاصل آيد و زندگي كاري پر نشاط و شاداب گردد .

    آقاي منيتزبرگ [2] اظهار ميدارد كه « بشر گرانبهاترين گوهر تمدن می باشد »   اين گوهر گرانبهاي تمدن داراي استعدادهاي نهفته اي می باشد كه اگر همه آنها در عرصه سازمان شناسايي و زمينه شكوفايي و به فعليت رسيدن آنها مهيا گردد ، موجب كاميابي سازمان و كاركنان مي‎گردد . لذا هر سازماني براي بقاورشد خود علاوه بر اينكه بايد بداند كه به كجا ميرود و در چه زماني ميرود ، ناگزير می باشد عملكرد حقيقي و برنامه‎ريزي شده خود را مقايسه كند. عملكرد يك سازمان چيزي غير از عملكرد مجموع بخشها ، قسمتها ، دواير و افراد نيست . منابع يك سازمان اقتضا مي‎كند كه هر يك از افراد آن سازمان در هر زمان به گونه [3]مستمر در طول خدمت انگيزه هايي براي خدمت داشته باشند . بدين مقصود لازم می باشد كه هر سازمان يك سيستم ارزيابي عملكرد براي خود ايجاد كرده و بر اساس آن افراد سازمان به گونه آگاهانه و پيوسته ارزيابي شوند و در صورت لزوم فعاليتهاي آنها اصلاح گردد[4] .  

    سازمانها آرمانگر و هدفمندند . هر سازمان بر اساس مسئوليت و وظيفه اي كه بر عهده دارد بايد از ميزان موفقيت خود در دستيابي به اهداف اطلاع و اطمينان حاصل كند . پس همه سازمانها به ارزشيابي كار خود و تعيين ميزان پيشرفت و دستيابي به اهداف نيازمندند . هيچ مديريت و سازماني بدون بررسي نتايج كار و عملكرد خود نمي‎تواند به آرمانها و اهداف خود دست يابد[5] .

    اهميت ارزشيابي كاركنان و ارزش گذاري به كار و خدمات آنان به مقصود تشخيص نقاط قوت و ضعف عملكرد افراد از دير باز براي مديران شناخته شده می باشد ، به گونه اي كه اكنون سالهاست در نظام اداري اغلب كشورها نتايج ارزشيابي به عنوان پايه و مبناي اتخاذ تصميمات مهم اداري زیرا ارتقاء و پيشرفت افراد شايسته ، انتصاب به مقامات بالاتر ، تشويق و تقدير از خدمات برجسته ، جايگزيني افراد بر اساس استعداد و شايستگي و تعيين نيازهاي آموزشي كاركنان با در نظر داشتن نواقص و نارساييهاي عملكرد مورد بهره گیری قرار مي‎گيرد . از اين رو ارزشيابي كاركنان در دستگاههاي اداري امري ضروري و اجتناب ناپذير می باشد و لازمه مديريت صحيح و پويا به شمار مي رود [6]

تعداد صفحه :121

قیمت : 14700 تومان

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  ***

این نوشته در رشته مدیریت ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید