پایان نامه کارشناسی ارشد رشته معماری و شهرسازی: با موضوع نگرش اساطیری در ساخت خمره های تدفینی ایران باستان

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :توجه اساطیری در ساخت خمره های تدفینی ایران باستان

تکه ای از متن پایان نامه :


تلقی می گردید و آدمی راز این بقا در محیط رازآمیز طبیعت را حفظ عناصری می دانست که موجب تداوم هستی وی می گشتند. بدین ترتیب نیروهایی را در باور خود پروراند که موجبات امنیت و بقای او را تأمین می کردند. در این میان با خلق و بهره گیری از فرم های شکم دار سفالین ارتباط خود با نیروهای ماورایی را مستقر می نمود و به واسطه این روند، نوعی تسلسل، تداوم و بازگشت به سرچشمه زندگی را مصور می نمود.

پژوهش پیش رو در 5فصل تنظیم و تدوین گردیده می باشد. در فصل اول ساختار کلی پژوهش از نظر می گذرد که شامل هدف پژوهش، اظهار مسأله و تشریح ابعاد آن، اهمیت مسأله پژوهش، انگیزه محقق در انتخاب موضوع، محدوده مطالعه و مقطع زمانی می باشد و بر مبنای سؤلات پژوهش

در فصل حاضر به ساختار کلی پژوهش مانند هدف پژوهش، اظهار مسأله و تشریح ابعاد آن، اهمیت مسأله پژوهش، انگیزه محقق در انتخاب موضوع، محدوده مطالعه و مقطع زمانی پژوهش پرداخته می گردد. سپس بر اساس سؤالات محقق، فرضیه های پژوهش مطرح می گردد. در پایان نیز توضیحاتی پیرامون ادبیات پژوهش ارائه می گردد.

 

1-2 هدف پژوهش

 

  1. معرفی خمره های تدفینی به عنوان یکی از انواع سفالينه های کاربردی
  2. مطالعه مفاهیم اسطوره ای در خمره های تدفینی
  3. دست یافتن به وجه اشتراكي در توجه مفاهیم اسطوره ای در مكانهاي مختلف در محدوده زماني مشابه در ایران باستان

 

1-3 اظهار مسأله و تشریح ابعاد آن

توجه اساطیری در ساخت خمره های تدفینی ایران باستان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.