دانلود فایل پژوهش: پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت: واسطه گری در بازارهای برق

دانلود پایان نامه

با عنوان : واسطه گری در بازارهای برق

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد

مهندسي برق – قدرت

عنوان:

واسطه گري در بازارهاي برق

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

چكيده:

واسطه گري به سودآوري از طريق خريد و فروش همزمان يك نوع كالا و يا نوع مشابه آن اطلاق ميشود بطوريكه ميزان سرمايه گذاري خالص در آن صفر ميباشد. واسطه گري در صنعت برق كه امروزه در حال تجديدساختار شدن ميباشد، يك ايده جديد بشمار ميرود. با وجود اين، واسطه گري در بازارهاي مالي پديده نويني نيست. بهره گیری توسعه يافته از واسطه گري، هر گونه فعاليتي را كه در جهت خريد يك كالاي نسبتا زير قيمت و فروش كالاي مشابه و نسبتاً بالاي قيمت جهت سودآوري باشد را شامل ميگردد.

در اين تحقيق واسطه گري به صورت كلي نمايش داده شده و سپس به بحث در مورد فرصتهاي واسطه گري در بازارهاي برق پرداخته ميشود. بطور كلي دو نوع واسطه گري در كليه بازارهاي مورد توجه قرار ميگيرد، واسطهگري بين كالاهاي همنوع و واسطه گري بين كالاهاي غير همنوع كه به آن تحت عنوان واسطه گري بين ما بين نيز تصریح مي گردد. در اين تحقيق واسطه گري در بازارهاي برق مورد مطالعه قرار گرفته و مثالهاي مرتبطي از آن نيز كه بطور عملي و كاربردي مطرح مي شوند مورد بررسي قرار ميگيرند. لازم بذكر می باشد كه در اين راستا توجه ويژهاي به واسطه گري بين كالاهاي غير همنوع در بازارهاي برق معطوف گرديده و مثال هاي یاد شده نيز در ارتباط با اين نوع واسطه گري مي باشند.

مقدمه:

واسطه گري به سودآوري از طريق خريد و فروش همزمان يك نوع كالا و يا نوع مشابه آن اطلاق ميشود كه در اين خريد و فروش ميزان سرمايه گذاري خالص صفر می باشد. واسطه گري در صنعت برق كه امروزه در حال تجديدساختار شدن ميباشد، يك ايده جديد به حساب مي آيد. البته شايان ذكر می باشد كه واسطه گري در ساير بازارها مانند بازارهاي مالي پديده نويني نيست. بهره گیری توسعه يافته از واسطه گري هر گونه فعاليتي كه در جهت خريد يك كالاي نسبتا زير قيمت و فروش كالاي مشابه و نسبتاً بالاي قيمت براي سودآوري باشد را شامل ميگردد. در اين تحقيق آغاز انواع واسطه گري در كليه بازارها بصورت كلي تعريف شده و سپس به بحث در مورد انواع واسطه گري در بازارهاي برق پرداخته ميشود. دو نوع واسطه گري در بازارهاي برق مورد توجه قرار ميگيرند، واسطه گري بين كالاهاي همنوع و واسطه گري بين كالاهاي غير همنوع كه اصطلاحا به آن واسطه گري بين ما بين نيز گفته ميشود.

بطور كلي اقدام واسطه گري به سه عامل هدفمند بودن، موقعيت مناسب داشتن و روشهاي مناسب جهت رسيدن به هدف مورد نظر كه سودآوري مي باشد وابسته می باشد. هدف واسطه گري مشخص می باشد، سودآوري بدليل تفاوت قيمت در تبادلات لحظه اي يا خريد و فروش يك نوع كالا يا كالاي از جنس متفاوت. فرصت كسب سود در واسطهگري مربوط به تفاوت در قيمتها بين كالاهاي همنوع و مشابه ميباشد. نحوه شناخت واسطه گري، خريد و فروش همزمان يك نوع كالا يا مشابه آن نوع كالا ميباشد. در تعاريف جديد نيز هدف اصلي كماكان به دست آوردن سود ميباشد. اما ممكن می باشد كه بر خلاف تعريف اوليه در اين موارد به سرمايه گذاري هاي اوليه نيز نياز باشد، البته عامل سودآوري، همانند سابق تفاوت در قيمت كالاها می باشد. بنابراين اصلاحات جديدي در مورد سه عنصر واسطه گري جهت نشان دادن تعاريف جديدي از واسطه گري ايجاد شده اند كه در اين تحقيق ضمن تعريف اين موارد به بررسي مثالهايي كاربردي از واسطه گري در بازارهاي برق نيز پرداخته ميشود.

تعداد صفحه : 46

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید