دانلود فرمت word : پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی برق مخابرات: آشنایی با IPv6

دانلود پایان نامه

با عنوان : آشنایی با IPv6

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

پدانشكده تحصيلات تكميلي

“M.Sc ” سميناربراي دريافت درجه كارشناسي ارشد

مهندسي برق – مخابرات

عنوان:

آشنايي با IPv6

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده

IPv6 را بعضي وقتها توليد بعدي IP هم می گویند، البته براي بسياري از شبكه هاي خصوصي فوايد به روز كردن نسخه IP از 4 به 6 هنوز آشكار نشده می باشد، راستي با اين همه خصوصيات خوبي كه IPv4 داراست چه نيازي براي به روز كردن آن از نسخه 4 به نسخه 6 مي باشد؟

يكي از عمومي ترين مزايا و منافع IPv6 گستردگي و ازدياد فضاي آدرس آن می باشد و اين نسخه از IP از فضاي آدرس دهي 128 بيتي بهره گیری مي كند در صورتي كه IPv4 از فضاي آدرس دهي 32 بيتي بهره گیری می گردد.

هرچند كه IPv4 به وفور و گستردگي در شبكه هاي خصوصي خيلي بزرگ مورد بهره گیری قرار مي گيرد، IPv6 داراي فوايد زيادي براي اين شبكه ها مي باشد مانند اين فوايد ميتوان به Security بالای آن در لايه شبكه، بهبود و تقليل جداول مسيريابي و در نتيجه كاهش حافظه و پردازنده لازم براي روترها و بهبود بخشيدن به بهره گیری از آدرس دهي اتوماتيك براي كاربران متحرك تصریح نمود.

IPv6 داراي تاريخچه متفاوتي براي اينترنت ميباشد، نقشه ها و آمارها نشان مي دهد كه افزارها و دستگاههاي گيرنده آدرس IP (دستگاه هايي كه مي توانند IP آدرس داشته باشند) روز به روز بصورت تواني در حال افزايش می باشد بطوريكه حتي كالاهاي مورد بهره گیری توسط خانواده ها و مصرف كنندگان نيز قابل آدرس دهي اينترنتي ميشوند، اين كار به فضاي آدرس دهي بيشتري نياز دارد و به اين دليل بطور اختصار نحوه برخورد فرم فعلي IPv6 با اين مسئله را بررسي مي كنيم.

مقدمه

با اين تصميم كه اينترنت بطورجدي نياز به ظرفيت و فضاي آدرس دهي بالايي دارد گروه معماري اينترنت سه پيشنهاد اصلي در اين زمينه ارائه نمود.

اولين پيشنهاد تحت عنوان TUBA بود، اين پيشنهاد براساس سوئيچينگ IP بر روی CLNP بعنوان پروتكل لايه اينترنت بود، CLNP يك پروتكل OSI باشد كه داراي آدرس 20 هشت تايي مي باشد و تمامي پروتكل هاي مسيريابي تعريف شده را پشتيباني مي كند، اين پروتكل مورد قبول واقع نشد زیرا CLNP در آن وقت هم يك پروتكل قديمي و غيرمؤثر محسوب مي گردید و حتي در بازار IPv4 هم بصورت يك پروتكلي كه بطور گسترده در بازار پروتكل هاي IP كاربرد داشته باشد مورد قبول نبود.

پيشنهاد دوم IPv7 ناميده مي گردید كه بعداً به TP/IX تغيير نام داد و سرانجام آن را CATNIP ناميدند، اين پيشنهاد براساس اين ايده پايه ريزي شده بود كه يك بسته اطلاعاتي يا packet با شکل مشترك تعريف گردد كه با IP، CLNP و IPX سازگاري داشته باشد، اين پيشنهاد به علت عدم رشد سريع آن مورد توجه و استقبال واقع نشد.

سومين و آخرين پيشنهاد كه موفق ترين آنها نيز بود با عنوان IP در IP زندگي خود را آغاز نمود، اساس اين پيشنهاد اين بود كه در آن براي اينترنت دولايه جداگانه تعريف م يكنند يكي بعنوان لايه زيرساخت و ديگري بعنوان لايه گسترش محلي.

در اين پيشنهاد در واقع يك نوع بسته بندي آدرس IP صورت گرفته می باشد كه مكانيزم خوبي براي انتقال IP ساده نيز مي باشد، انتقال آدرس ها با اين روش از IPv4 به راحتي انجام ميگيرد اين روش در واقع به افزايش فضاي آدرس دهي IP از 32 بيتي به 64 بيتي و از بين بردن بعضي از مشخصه هاي منسوخ شده IPv4براي كاهش اندازه هدرهاي پروتكل IP می باشد، SIP را با پيشنهادي كه به آن PIP مي گفتند تركيب دادند و اثرات مسيريابي IPv4 را بهبود بخشيدند و پيشنهاد جديدي را ارائه نمودند كه آن را SIPP نامیدند، با تغييرات به وجود آمده و با گسترش فضاي آدرس IAB اين پيشنهاد را پذيرفت و با اعمال تغييرات ديگري روي آن بعدها آن را IPv6 ناميد، از اسم IPv5 بهره گیری نكردند زیرا قبلاً از آن در جاي ديگر و براي پروتكل جاري ديگر بهره گیری شده بود.

تعداد صفحه : 72

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید