فرمت word : پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی برق مخابرات: امنیت در شبکه های نسل آینده

دانلود پایان نامه

با عنوان : امنیت در شبکه های نسل آینده (IPsec)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

امنیت در شبکه های نسل آینده (IPsec)

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

همانطور که تعداد کاربران به شدت در حال افزایش می باشد و راه های بهره گیری از اینترنت هم متفاوت و گوناگون خواهد گردید، بحث امنیت خیلی مهمتر از آن چیز که که قبلا بوده می باشد، خواهد گردید. اینترنت با مجموعه پروتکل اصلی خود در آغاز برای ارتباطات نظامی طراحی گردید اما امروزه راه های مختلف بهره گیری از اینترنت نامحدود می باشد. اخیرا، پدیده تجارت الکترونیکی رشد کرده می باشد، تعداد شرکت های ارائه دهنده سرویس های تجاری و خرید online از طریق وب سایت های آنها هر روزه افزایش می یابد و بانکداری  online هرچه بیشتر در بین مردم معمولی در حال رواج می باشد.

با این نوع از فعالیت ها، نیاز به امنیت افزایش می یابد. برای بهره گیری از سرویس online تجاری به طریقی آسان، شما بایستی کاملا مطمئن باشید که هیچ کس نمی تواند نقل و انتقالات شما را ببیند، نمی تواند رمز عبور و شماره کارت اعتباری شما را بردارد تا از آن سوء بهره گیری نماید، در عین حال که نمی خواهید مجبور باشد رمز عبورها و PIN-code های زیادی را به خاطر بسپارید.

در این سمینار ساختار و عملکرد IPsec اظهار خواهد گردید و راه هایی که بهره گیری از IPsec منجر به افزایش امنیت شبکه می گردد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

مقدمه:

از آنجا که بهره گیری از شبکه های عظیم اطلاع رسانی و بانک های وسیع اطلاعاتی یک ضرورت در عصر حاضر می باشد، امنیت شبکه و تبادل اطلاعات امری مهم می باشد. با پیشرفت روزافزون شبکه های اطلاعاتی بحث امنیت و حفاظت از آنها نیز برجسته تر می گردد. برای امنیت شبکه های نسل آینده راه حلی به نام IPsec معرفی شده می باشد که یک پروتکل در لایه شبکه می باشد تا خدمات امنیتی رمزنگاری را تأمین کند. خدماتی که به صورت منعطفی به پشتیبانی ترکیبی از تأیید هویت، جامعیت، کنترل دسترسی و محرمانگی می پردازد که در این سمینار آن را به صورت کامل اظهار می کنیم.

در فصل اول به اظهار کلیاتی درمورد مدل مرجع OSI و لایه های آن می پردازیم، سپس در فصل دوم توضیح می دهیم که IPsec در کدام لایه انجام می گردد. در فصل سوم IPsec به گونه کامل توضیح داده شده و فصل چهارم مبحث مدیریت و مبادله کلید را اظهار می کند. فصل پنجم مبادله کننده کلید اینترنت را توضیح می دهد و در نهایت نتیجه گیری و پیشنهادها را در فصل ششم خواهیم داشت.

فصل اول: کلیات

1-1- مقدمه:

همانطور که تعداد کاربران به شدت در حال افزایش می باشد و راه های بهره گیری از اینترنت هم متفاوت و گوناگون خواهد گردید، بحث امنیت خیلی مهمتر از آن چیز که که قبلا بوده می باشد، خواهد گردید. اینترنت با مجموعه پروتکل اصلی خود یعنی TCP/IP در آغاز برای ارتباطات نظامی طراحی گردید اما امروزه راه های مختلف بهره گیری از اینترنت نامحدود می باشد. اخیرا، پدیده تجارت الکترونیکی رشد کرده می باشد، تعداد شرکت های ارائه دهنده سرویس های تجاری و خرید online از طریق وب سایت های آنها هر روزه افزایش می یابد و بانکداری online هرچه بیشتر در بین مردم معمولی در حال رواج می باشد.

با این نوع از فعالیت ها، نیاز به امنیت افزایش می یابد. برای بهره گیری از سرویس online تجاری به طریقی آسان، شما بایستی کاملا مطمئن باشید که هیچ کس نمی تواند نقل و انتقالات شما را ببیند، نمی تواند رمز عبور و شماره کارت اعتباری شما را برداری تا از آن سوء بهره گیری نماید، در عین حال که نمی خواهید مجبور باشد رمز عبورها و PIN-code های زیادی را به خاطر بسپارید.

در این مقاله ساختار و عملکرد IPsec اظهار خواهد گردید و راه هایی که بهره گیری از IPsec منجر به افزایش امنیت شبکه می گردد.

تعداد صفحه : 81

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید