پایان نامه کارشناسی ارشد نقش و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران 

تکه ای از متن پایان نامه :

-مجموعه ي تاريخي مزار مولانا زين الدين ابابكر تايبادي:اين بنا در جنوب غربي شهر تايباد قرار دارد . كار

ساختمان آن در سال 848 ه ق همزمان با سلطنت شاهرخ پسر تيموريان به پايان رسيده می باشد . معماري بنا به شيوه آذري و ساخت آن بدستور پير احمد خواني وزير شاهرخ انجام شده می باشد.

كتيبه ايوان اصلي كه با خط ثلث بسيار زيبا آجر تراشيده در زمينه كاشي فيروزه اي قرار دارد ،در خراسان بي نظير می باشد در نماي بيرون مسجد با ايوان رفيع آن به ارتفاع 25 متر،كاشي و آجر كاريهاي ظريف به چشم مي خورد كه با خطوط معرق و تزئينات گل و بونه اسليمي و حضايي كاشي هاي معرق تأثیر بسته اند جلوه خاصي به اين بنا داده می باشد(حافظ ‌نیاز،1381).

2-شهر تاريخي مالين :

بر تيه هاي جنوب شرقي با حرز (در 56 كيلومتري شمال غربي تايباد و بر كناري رود (راوس) واقع بوده و تا قرن 7 و با هجوم خون خواران مغول شهر آباد با غله و پارچه فراوان و همچنين مويزبوده می باشد.

مالين در گذشته مركز ولايت باخزر به شمار مي رفته و در حال حاظر بقاياي كهن از آن به صورت مرتفع ديده مي گردد.

3-مجموعه تاريخي عباس آباد :

در فاصله 25 كيلومتري جاده تايباد به تربت جام آثار تارخي عباس آباد توجه هر بيننده را به خود جلب مي كند:اين آثار شامل :قلعه بزرگ خشت و گلي ،رباط آجري و تپه باستاني مي باشد.قلع شامل برج و بارو مي باشد و داخل آن انتظام هندسي شگفت آوري برخوردار می باشد رباط نيز كه متعلق اواخر دوره تيموري و اوايل صفويه می باشد از آجر ساخته ويلايي مربع شكل دارد و داراي 2حياط می باشد ،حياط اول محل يار انداز كاروان استبل احشام بوده و حياط دوم :محل استقرار ميهمانان كه به صورت 4 ايوان مي باشد

3-5-توپوگرافی مناطق مرزی شرق:

تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.