دانلود: پایان نامه یک مدل سیستمی دینامیکی برای برنامه ریزی شهری

دانلود پایان نامه

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

 

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

چکیده :

با بزرگ شدن و پیچیده شدن جوامع شهری در قرن حاضر، لزوم برنامه ریزی برای تحولات آتی آنها احساس گردید. برنامه ریزیهای اولیه بیشتر بر پایه درک شهودی از تحولات این جوامع و محاسبات سرانگشتی برنامه ریزان استوار بود. با پیدایش کامپیوتر و نیز بهره گیری از رویکرد سیستمی تحول عمیقی در برنامه ریزی شهری به وجود امد. از دیدگاه توجه سیستمی، شهر یک سیستم باز به شمار می رود که با محیط اطراف خود دارای تعامل می باشد و خود دارای زیر سیستم های مختلفی همچون اشتغال، مسکن، جمعیت، حمل ونقل، آموزش  و … می باشد که دارای کنش متقابل بر روی یکدیگرند. یکی از دستاوردهای نظریه عمومی سیستم ها، ابداع روش شبیه سازی  مدل سازی به مقصود مطالعه و مداخله در سیستم هاست.
با توج به پیچیده بودن سیستم های شهری که در آن تمام انواع حرکات و ارتباطاات (مکانیکی، زیستی و اجتماعی) در هم آمیخته می باشد، مدل سازی کامل برای کل سیستم های شهری در اقدام چندان موفق نبوده می باشد. مدل سازی در بخشی از موضوعات و زیر سیستم های  شهری که بیشتر با مقادیر و روابط کمی سر و کار دارند از کارآیی بیشتری برخوردار می باشد. از این نظر عرصه های مهم مدل سازی و پیش بینی در برنامه ریزی شهری عبارتند از جمعیت ، مسمن ، اشتغال ، مراکز خرید، حمل و نقل، تفریح و مانند آن.
در کشور ما تاکنون بر اساس رویکرد سیستمی برنامه ریزی برای شهر های بزرگ صورت نپذیرفته می باشد و جای خالی این مهم همواره احساس گردیده می باشد. معضلات امروزی شهر های بزرگ کشور همانند تهران ناشی از رشد بی رویه و بدون برنامه شهر های می باشد. در این پایان نامه کوشش بر ساخت مدلی بوده می باشد که درعین سادگی و قابل فهم بودن، روابط مهم سیستم های شهری را نیز در نظر گرفته باشد و از ساده سازی های غیر لازم و مخرب در ان اجتناب شده باشد. این مدل سازی با بهره گیری از نرم افزار ithink که ویژه مدل سازی سیستم های دینامیکی می باشد انجام پذیرفته می باشد. طبق این مدل، یک سیستم شهری از ریر سیست مهای جمعیت ، مسکن ، حمل و نقل ، انتخاب محل سکونت ، اموزش و اشتغال تشکیل گردیده می باشد.  در فصول مختلف پایان نامه به توضیح جزئیات این زیر یستم ها و روابط بین آن ها پرداخته می گردد.

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید